Muskův startup, který chce spojit lidský mozek s počítačem, získal na investicích již 27 milionů dolarů

Filip HouskaFilip Houska

33944890310_c107e05574_h
0Zobrazit komentáře

Koncem března na povrch vyplynula informace, že vizionář a podnikatel Elon Musk, hlava společností jako Tesla, SpaceX nebo The Boring Company, buduje další firmu. To následně sám potvrdil a Neuralink, jak je nová entita pro propojení lidského mozku s počítačem nazývána, se začíná vrývat do technologického světa. A kromě toho také začíná rozšiřovat své finanční zázemí.

Americká Komise pro burzu a cenné papíry (SEC) zveřejnila dokument pojednávající o aktuálním investičním kole, které se vztahuje na sanfranciský Neuralink. Startupu, v němž roli CEO zastává právě Elon Musk, se již podařilo vybrat okolo 27 milionů dolarů ze 100milionové hranice, jenž si vytyčil.

wework

Přečtěte si takéCoworkingový startup WeWork získává další ohromnou investici ve výši 3 miliard dolarůCoworkingový startup WeWork získává další ohromnou investici ve výši 3 miliard dolarů

Vzhledem k tomu, že samotný Musk ve svém tweetu zmínil, že “Neuralink nehledá investory”, lze předpokládat, že výraznou měrou toto kolo financuje právě on, případně spoluzakladatelé a další partneři. Oficiálního vyjádření se veřejnost zatím nedočkala.

https://twitter.com/elonmusk/status/901162339663175680

Vize implementace mikropočítačů do mozku lidí

Primárním záměrem tohoto startupu je propojení člověka s počítačem, a to doslova. Podle startupu by měl být do lidského mozku implementován mikropočítač, pomocí kterého by bylo možné sledovat různé příznaky mozkových chorob, jako například chronické deprese nebo epilepsie. Neuralink, který úzce spolupracuje s Muskovou laboratoří pro vývoj umělé inteligenci OpenAI, se tedy zároveň snaží o vstup na pole medicíny.

V budoucnu se dá také očekávat, že správné nasazení těchto mikročipů by mohlo umožnit stahování a nahrávání myšlenek člověka ke komunikačním účelům s počítači.

Foto: TED Conference (Flickr)