Na dvou stech metrech čtverečních se střídají barvy a oblé tvary. Architekti chtěli byt ozdravit
Oblé tvary se v bytě v novostavbě objevují téměř všude, a to i tam, kde by je člověk nečekal. Jsou na kuchyňské lince i v průzoru z šatny.
Někteří lidé potřebují kvůli omezené dispozici svého bytu do jedné místnosti vměstnat tři. To rozhodně nebyl případ pražského bytu, jehož interiér je dílem studia No Architects. Domov s neobvyklou velikostí 228 metrů čtverečních si na nedostatek prostoru nemohl stěžovat. A právě proto skutečně dostal po zásahu architektů hned tři nové místnosti, byť i ty jsou nakonec v jednom pokoji.
Architekti chtěli příliš velký prostor takzvaně ozdravit. Rozhodli se proto obětovat kus obývacího pokoje. To umožnilo vznik další univerzální místnosti, kterou mohou využívat všichni členové domácnosti. V pokoji je jak pracovna, tak herna a hostovský pokoj. „Tím přibyla další vrstva potenciálních životních konstelací připepřená možností prostor kdykoli monumentalizovat otevřením velkých posuvných dveří, které umí bezešvě zmizet za velkou knihovnou,“ popisují autoři interiéru.
No Architects je studio založené na spolupráci architekta Jakuba Filipa Nováka a vizuální umělkyně Daniely Baráčkové. Pražský byt podle toho také vypadá. Nábytek je dělaný na míru a v bytě upoutají různé barvy v jednotlivých místnostech. To vše umocňují všudypřítomné oblé tvary.
Ty člověk vidí kromě jiného i v modré kuchyni, kde působí velmi netradičně. Samotná kuchyňská linka na svém konci vytváří nepatrný kulatý záhyb, který doplňuje oválný ostrůvek, nad nímž bdí oválné světlo. I pódium, na kterém kuchyně s ostrůvkem stojí, je oblé. Na něm je pak dlažba s oblými motivy.
Ve zbytku bytu je dubová podlaha, nešpičaté tvary lze ale vidět i tam, třeba na na míru vyvedeném jídelním stole a lavici. Obývacímu pokoji zase dominuje kulaté zlaté světlo. V nově vzniklé herně je zase kulatý průlez.