Na Měsíc a ještě dál. Hyundai ukazuje další přepravní monstrum do toho nejnáročnějšího terénu
Hyundai to s ultimátními vozítky do extrémních terénů myslí skutečně váže. Poté, co koncem loňského roku jihokorejská automobilka rozjela novou divizi s futuristickým směřováním a ukázala dalšího zástupce ze skupiny tzv. Ultimate Mobility Vehicles (UMVs), odhaluje další skvost. A ten by jednou mohl letět i daleko za hranice Země.
Když Hyundai představilo první stroj budoucnosti s přídomkem Elevate, už na první pohled bylo zřejmé, na co bude v případě realizace určen. Díky robotickým technologiím a masivní kostře by mohl pomáhat v náročných terénech a suplovat tak činnosti záchranářů, ovšem mnohem lépe a rychleji. A podobně má fungovat i novinka pojmenovaná Tiger.
Takzvaný Transforming Intelligent Ground Excursion Robot je dalším výstřelem, který pod divizí New Horizon Studios od Hyundai vznikl, a pokud se dostane z grafických vizualizací do reálného provozu, jeho hlavním účelem bude jak pomáhání lidem v nepřístupných terénech, tak prozkoumávání dosud neprobádaných oblastí.
Vzhledem k tomu, že je kompletně robotický a jeho výsuvná kola se zvládnou přizpůsobit jakýmkoliv povrchovým nerovnostem, může být vyslán i do vesmíru. Teoreticky tak může lézt po ostrých skalách na jiných planetách, projíždět se na Měsíci nebo zkoumat asteroidy. Mnohem pravděpodobnější je ale jeho přítomnost na Zemi.
Stejně jako Elevate i zcela autonomní Tiger má být schopen přepravovat zdravotnické potřeby lidem v oblastech postižených zemětřesením, tsunami nebo jinou přírodní katastrofou, a dokonce je ze spárů těchto nebezpečných situací dostávat ven. Tomu má silně dopomáhat jeho pokročilá technická výbava.
Vedle odolné kabiny, která nebude mít místo pro žádného pasažéra a s trochou představivosti připomíná Cybertruck od Tesly, jsou nezajímavější jeho kola, respektive ramena, na kterých jsou připevněna. Každé z nich totiž dostává speciální kloub, díky němuž se samotné kolo může otáčet ve 360stupňovém rozsahu.