Na vaší stavbě vychytá chyby a ušetří statisíce. Nově Bytecheck umí přizpůsobit interiér nábytku z IKEA
Pavel Štáf vnímal, že u nás nikdo nezastupuje zájmy koncových zákazníků při koupi bytu. Začal jim tak poskytovat službu, která jim výrazně ušetří.
Víte, kolik chyb se v průměru objeví při kontrole nemovitosti k prodeji? Třicet tři. Na spoustu z nich přitom člověk bez potřebné kvalifikace nemá šanci přijít. Například jestli je správně udělaná elektroinstalace, vzduchotechnika a jestli je z hlediska statiky vše tak, jak má být. Pavel Štáf proto před více než dekádou založil společnost specificky zaměřenou na kontrolu nových i starších nemovitostí. Na jeho firmu Bytecheck se ale dnes obracejí nejen kupující, ale i samotní developeři. Se svým týmem nově dokáže novostavby pohlídat tak, aby odpovídaly i parametrům nábytku IKEA.
Investice do nemovitosti pro mnohé nastává jednou za život, často jde přitom o obnos, kvůli němuž je nutné zatížit svůj měsíční rozpočet na mnoho let dopředu hypotékou. Do toho je potřeba počítat s pravidelnou údržbou, která s postupujícím stářím bytu či domu stojí stále víc. Nepříjemnou čáru přes rozpočet ale může udělat i krátce po koupi nemovitosti, a to v případě, kdy stavitel neohlídal její kvalitu při nové výstavbě či rekonstrukci.
Zejména u novostaveb se totiž na předání často hodně spěchá, na důkladnou kontrolu bytu či domu tak nezbývá čas. V posledních letech navíc chybí pracovníci ve stavebním sektoru, stejně tak stále trvá i problém s dodávkami materiálů potřebných pro výstavbu. To jsou ale procesy, do kterých koncový zákazník nevidí a jde mu především o to, aby za investované miliony dostal kvalitní nemovitost, nehledě na okolnosti.
Podle Pavla Štáfa, který založil službu Bytecheck, je ale problém v tom, že právě zájmy koncových zákazníků před developery a prodejci bytů dlouho nikdo nezastupoval. „Na jejich straně před 12 lety nikdo nestál. Ne všichni totiž mají kamaráda stavaře, a ani ten kamarád stavař nerozumí vzduchotechnice, když je oborem statik. Chci, aby byly síly na obou stranách vyrovnané, aby se trh kultivoval a aby se stavěly kvalitní domy a byty,“ vysvětluje, proč založil společnost zaměřenou na zastupování kupujících při koupi nemovitosti v době, kdy v Česku žádná podobná nebyla.
Společně se svým týmem má za sebou v této oblasti více než desetileté zkušenosti. Říká tak, že zkontrolovali přes jedenáct tisíc nemovitostí, na základě čehož mohli postavit také standard Bytecheck Best Practice, určený přímo pro developerské společnosti a investory. Pavel Štáf totiž viděl, že i v případě nových developerských projektů se při kontrole objevovaly stále ty stejné chyby, jako jsou problémy s rozměry, s akustikou či se špatně provedenými detaily. Jako první se kdysi rozhodli oslovit společnost JRD, se kterou společně začali kvalitu bytů posouvat na novou úroveň.
„Pak se pomalu přidávali další developeři. Někteří se ozvali sami, jiné jsme kontaktovali my. Obecně vzato nejdeme do holportu jen tak s někým a mnoho firem jsme odmítli, protože jim šlo jen o náš brand – abychom zakryli jejich špatnou práci a nešli proti nim z druhé strany: s klienty. Pracujeme s těmi, kteří mají koncového zákazníka a jeho pohodlí na prvním místě,“ vysvětluje. Dnes tak Bytecheck v různé formě spolupracuje nejen s JRD, ale také se společnostmi CPI, Crestyl, Finep, J&T Real Estate, Sebre, Top Estates či UBM.