Osamocený Tom Hanks nahradil Wilsona za robota. Na Netflix zase dorazil fantasmagorický horor

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ccwatch20

Foto: Netflix/Apple

Osamocený Tom Hanks nahradil Wilsona za robota. Na Netflix zase dorazil fantasmagorický horor

0Zobrazit komentáře

Páteční večer znamená nové vydání CC Watch, kde shrnujeme filmové a televizní novinky posledního týdne, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, na co se podívat. Pro některé je možná pátek třináctého dobrý důvod, proč raději zůstat doma. My pověrčiví nejsme, takže večerní program před obrazovkou pro nás představuje spíš potěšení. Zvědaví jsme například na nové sci-fi s Tomem Hanksem, který si ve zpustošeném světě postavil humanoidního robota, aby dělal společnost jemu a jeho psovi. Další vlnu očekávání v nás pak vzbudily detaily ke čtvrtému Matrixu.

Neméně zajímavé jsou také nové trailery, lákající například na poslední řadu hitu Netflixu Lucifer nebo chystanou hororovou minisérii od tvůrce The Haunting of Hill House. V tipech ke sledování nakonec zmiňujeme další děsivou novinku největší streamovací služby, která dá vzpomenout i na tvorbu Davida Lynche. Kromě ní jistě stojí za zhlédnutí třeba i komplexní minisérie o událostech, které vedly k útokům 11. září 2001.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Na Apple TV+ vyjde sci-fi Finch s Tomem Hanksem: Loni bylo poměrně velkým vítězstvím, když se Applu podařilo exkluzivně získat válečné drama Greyhound, kde oscarový herec hrál i napsal scénář. Nedávno firma koupila i další projekt s Hanksem, sci-fi o expertovi na robotiku, který jako jeden z mála přeživších apokalypsy žije sám v podzemním bunkru se svým psem a androidem. Ve Finchovi se trojice vydá napříč zpustošenou Amerikou, přičemž se hrdina bude snažit robota učit o hodnotě života. Apple teď ukázal první záběr z filmu a zveřejnil datum premiéry stanovené na 9. listopadu.

Do kina zase budeme chodit exkluzivně: Roky 2020 a 2021 jsou plné experimentů. Warner Bros. všechny své tituly vydává v kinech a online zároveň, Disney to zkouší s některými za prémiový poplatek. Největší řetězec kin na světě AMC ale s těmito velkými studii vyjednal návrat k exkluzivnímu právu na distribuci na 45 dnů od premiéry a podobným směrem se vydává i celý filmový průmysl. Nové blockbustery si doma v den premiéry nepustíme, ale budeme na to čekat jen pár týdnů oproti měsícům, jak to bylo dříve. Návštěvníci kin AMC si navíc lístek budou moci zaplatit bitcoinem.

Na co jsme zvědaví

Před časem vytvořil Mike Flannagan pro Netflix The Haunting of Hill House, jeden z nejlepších hororových seriálů za dlouhou dobu, a chvály se dočkalo i pokračování kultovního Osvícení, Doktor spánek. Teď na streamovací službu míří děsivá minisérie Půlnoční mše. Prvním trailer láká třeba na netypické prostředí rybářského ostrova, spojení s náboženstvím a plíživý rozklad těla i mysli. Něco podobného popisuje také oficiální synopse s Flannaganovým komentářem. Oba naznačují zkoumání síly víry, zázraků, ale také fanatismu a temnoty zakořeněné hluboko v nás samých.

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip osobnosti českého byznysu najdete v kompletním, už dvacátém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.