Platforma pro sdílení věcí SharyGo se s téměř milionovou investicí rozšiřuje do dalších měst

Jiří SvobodaJiří Svoboda

0Zobrazit komentáře

Principy sdílené ekonomiky začínají slavit úspěch i na poli půjčování věcí. Portál, který spojuje lidi, co půjčují a chtějí si půjčovat různorodé předměty SharyGo se po zhruba dvou měsících provozu rozšiřuje do dalších dvou tuzemských měst. Podle zakladatele Dana Erlebacha se služba rozšiřuje čistě na základě zvýšeného zájmu o půjčování právě z těchto lokalit.

Jde přitom o Hradec Králové a Hodonín, ne zcela typická města pro expanzi, která na mapě SharyGo doplní Prahu, Brno a Ostravu. Erlebach pak počítá s brzkým rozšířením i do dalších měst, které vyžaduje základní nabídku předmětů v dané lokalitě i zástupce, který přímo na místě pomáhá s procesem výpůjčky.

sharygo

Přečtěte si takéSharyGo: český startup, který nabízí online platformu pro sdílení věcí mezi lidmiSharyGo: český startup, který nabízí online platformu pro sdílení věcí mezi lidmi

SharyGo za první dva měsíce fungování získalo dva tisíce uživatelů a její nabídka sahá od auto příslušenství a sportovního náčiní až po dětské sedačky či drony.

“V Hodoníně jsme se setkali s enormním zájmem o naši službu. Spuštění každého města závisí na zajištění dostatečné nabídky a náboru kvalitního lokálního zástupce. To se nám v Hodoníně podařilo během pár dní,” říká Dan Erlebach, zakladatel a CEO SharyGo.

Dan E. (1)

Zakladatel a CEO SharyGo, Dan Erlebach

Prioritou startupu je prý co nejrychlejší rozšíření trendu nové formy sdílení, přičemž si však chce udržet standard špičkového servisu. Podle informací CzechCrunche již také SharyGo obdrželo pre-seed investici ve výši do jednoho milionu korun.

Český startup Render Legion tvořící grafický software se prodal za stovky milionů korun

0Zobrazit komentáře

Jsou to již více než 2 roky od doby, kdy jsme poprvé informovali o projektu Corona Renderer, který spadá pod hlavičku české společnosti Render Legion a který jakožto plugin umožňuje kvalitní vykreslování (rendering) 3D modelů za pomoci pokročilé technologie, kombinující nastavení pro světla a stíny v renderované scéně.

Vše začalo zhruba před 3,5 lety, kdy si trojice Ondřej Karlík, Jaroslav Křivánek a Adam Hotový řekla, že se pustí do vlastního nástroje, který může 3D grafikům nejen značně usnadit práci, ale především přinést lepší výsledky. Vývoj prvotního produktu trval přibližně rok a jen po prvním měsíci od vypuštění už dokázal vygenerovat přes 1,5 milionu korun v tržbách.

memphismeats_082617x2

Přečtěte si takéGates, Branson a řada dalších investovali miliony dolarů do startupu, který vyvíjí „umělé maso“Gates, Branson a řada dalších investovali miliony dolarů do startupu, který vyvíjí „umělé maso“

Pražská firma nyní ovšem ohlásila další zásadní novinku, kterou nikdo z komunity nečekal – spojuje se totiž s původem bulharskou skupinou Chaos Group, která získává v Render Legion 100% podíl za několik set milionů korun. To vše se podařilo brněnské společnosti bez jakýchkoliv předchozích investic třetích stran, i přestože zájem investorů přišel několikrát.

Corona dome environment tests

Ukázka z použití pluginu Corona Renderer.

Produkt jako takový by měl po akvizici fungovat samostatně dále, týmy se ovšem spojí a dále budou pracovat pod jednou střechou. Chaos Group funguje již přes 20 let a český Render Legion začal jejich vlastní software s názvem V-Ray dotahovat z pozice dvojky na trhu, což byla jen další předzvěst toho, že je lepší se spojit, než si nákladně konkurovat.

„Hledali jsme strategického partnera, který by nám pomohl růst a sdílel naše hodnoty. Zkušenosti, znalosti a komerční zdroje Chaos Group nám umožní dosáhnout našich ambiciózních cílů“ řekl Ondřej Karlík, spoluzakladatel Render Legion a dodal „Corona i naše další projekty se budou dále rozvíjet, teď s ještě větším nasazením.“

renderlegion2

Trio zakladatelů těsně kolem podpisu kontraktu.

Za CzechCrunch momentálně s Render Legion připravujeme rozsáhlý rozhovor, ve kterém se mimo jiné dozvíte, jaké je to budovat stamilionový produkt takřka „z pokojíčku“, s jakými problémy se na cestě potýkali a jaké jsou další plány s vývojem.