Počítač už nepotřebuji, firmu řídím z iPhonu, prozradil zakladatel Salesforce Marc Benioff šéfovi Applu

Michal MarekMichal Marek

marc-benioff-tim-cook2

Foto: Salesforce

Šéf Applu Tim Cook se zakladatelem Salesforce Marcem Benioffem

0Zobrazit komentáře

Mobilní telefony se stávají čím dál pevnější součástí života, respektive takovou, bez které si ho už nedokážeme představit. S jejich pomocí komunikujeme, konzumujeme obsah všeho druhu, krátíme si chvíli hrami a také s nimi platíme každodenní útraty. Smartphone může být ale také plnohodnotným pracovním nástrojem, což potvrzuje i šéf cloudové firmy Salesforce Marc Benioff.

Jak píše magazín Business Insider, zakladatel cloudového giganta o tom hovořil na konferenci Dreamforce, během níž se Marc Benioff svěřil, že počítač už ani nemá a nepotřebuje ho. Vše totiž vyřeší na iPhonu.

Salesforce je americká softwarová firma a jednička v oblasti podnikového cloudového řešení a CRM. Kromě samotných produktů firmy je ale na Salesforce zajímavé i právě to, jakým způsobem Marc Benioff společnost řídí, o čemž během zmíněné konference diskutoval přímo se šéfem Applu Timem Cookem. Obě firmy spolu totiž aktivně spolupracují.

„Já už dokonce ani nevlastním počítač,“ popisoval Benioff. „Žádný nepotřebuji. Odvedli jste skutečně skvělou práci,“ pochválil šéf Salesforce Tima Cooka a popisoval, že celou svou firmu prakticky řídí pouze s iPhonem v ruce. „Telefon je rozšířením mé kanceláře. Kdekoli jsem a mám tam telefon, můžu pracovat.“

marc-benioff-salesforce1

Foto: Salesforce

Marc Benioff, spoluzakladatel Salesforce

Nakonec Benioff přiznal, že počítač přeci jen někde schovaný má, ale jen proto, že v něm má některá videa, která si ještě nezazálohoval do cloudu. „Vše, co potřebuji, mám v telefonu. Víte, je to osvobozující pocit. Zvláště s tím, jak skvěle dnes na telefonu funguje video a s tím, co jste dokázali udělat s FaceTime a možností telefonovat s mnoha lidmi současně. Produktivita, které lze dosáhnout, je neskutečná,“ rozplýval se Benioff.

Oba muži na konferenci probírali i partnerství svých firem, v rámci kterého byla webová aplikace Salesforce perfektně optimalizována pro běh na zařízeních s operačním systémem iOS. „Pokud jde o naše partnerství, nemůžu být spokojenější,“ pochvaloval si Cook.

Jenže ačkoli se Benioff netajil svou láskou k iPhonu, tento muž je zároveň ukázkou toho, že naše telefony mohou být dobrým sluhou, ale velmi špatným pánem. Benioffův pohár v jeden moment přetekl natolik, že si prý svůj iPhone i iPad nechal odeslat na Havaj a užil si dvoutýdenní dovolenou naprosto bez digitálních technologií.

Během těchto 14 dnů telefonoval pouze skrze pevnou linku a uvědomil si, jak moc je vytížený. Zanedlouho pak Benioff povýšil do pozice co-CEO svého kolegu Keitha Blocka, se kterým od té doby firmu vede.

salesforce-towe-sydney

Foto: Salesforce

Mrakodrap s jedinečným výhledem na přístav i Sydney Opera House

Ačkoli různí lidé tráví na svém telefonu čas z velmi rozmanitých důvodů, penzum času, po který do displejů svých smartphonů zíráme, je často opravdu enormní. Jak Apple, tak i Google proto již vyvíjejí vlastní snahy s tímto patologickým jevem ve společnosti bojovat. iPhony i telefony s Androidem dnes umí monitorovat, kolik času na nich uživatelé tráví, a dokonce umí jednotlivé typy činností rozřadit do grafů. Uživatel tak ihned vidí, kolik času denně stráví například prohlížením obsahu sociálních sítí, ve své e-mailové schránce, hraním her a podobně.

salesforce-tower-sydney-boxed-min

Přečtěte si takéCloudový gigant Salesforce vybuduje v srdci Sydney nejvyšší a nejzelenější mrakodrap, jaký zde kdy stálCloudový gigant Salesforce vybuduje v srdci Sydney nejvyšší a nejzelenější mrakodrap, jaký zde kdy stál

V konečném důsledku je to ale sám uživatel, kdo si musí vyhodnotit, že jeho závislost na chytrém telefonu již překračuje meze, a musí s tím něco udělat. Telefon mu umožní maximálně to, aby si nastavil denní časové limity na jednotlivé činnosti, ale i ty si člověk může ve slabé chvilce vypnout.

Nejen špičkoví manažeři dnes ukazují, že závislost na telefonu se zdaleka neomezuje jen na teenagery hodiny sledující YouTube a Instagram. To, jak jsme díky svým telefonům neustále k dispozici a neustále v pracovním procesu, může být neskutečně ubíjející. Obrovský posun v tom, co vše smartphone dovede, tedy může být zázrakem, ale i prokletím. Chytré telefony totiž zajistily, že pracovní den v dnešní době vypnutím kancelářského počítače či zaklapnutím notebooku rozhodně nekončí.