Pokračování jednoho z nejlepších Spider-Manů má nový trailer. Opět vás lapí do sítě úchvatnou animací

Šílená a šíleně zábavná animovaná jízda Spider-Man: Paralelní světy dostane pokračování, které z multiverza vstoupí do kin už v červnu.

Michal MančařMichal Mančař

spiderman-boxed

Reprofoto: Sony Pictures Entertainment/YouTube

Film Spider-Man: Napříč paralelními světy

Tobey Maguire byl ve své době skvělý, Andrew Garfield trochu nezaslouženě pozapomenutý, Tom Holland milovaného hrdinu dostal do obrovitánského filmového vesmíru od Marvelu. Vedle živých Spider-Manů však některé komiksové fanoušky pavoučího muže zdaleka nejvíc nadchla animovaná adaptace Spider-Man: Paralelní světy, která se těm hraným vyrovná a některé i předčí. Oceňovaný film už za půl roku dostane pokračování, které se teď představuje v novém traileru.

Animovaný snímek Spider-Man: Paralelní světy z roku 2018 byl veselým výbuchem kreativity, který za své hrátky s animací, humor i akci zaslouženě získal Oscara. Nesmírně svěží film kombinoval západní animaci, estetiku noirových filmů, východního anime i klasických komiksů – a spoustu dalších inspirací navíc. Červeno-modrý kostým tentokrát nenavlékl jen z několika hraných filmů známý Peter Parker, ale v hlavní roli se ukázala komiksově novější postava Milese Moralese.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (v originále Across the Spider-Verse, v češtině dříve uváděný též jako Návrat do paralelních světů) v novém traileru připomíná, že bude ještě velkolepější vizuální bonanzou, která se mnohem více ponoří do v prvním filmu naťuknutých paralelních světů multiverza. V nich se mladý Miles setká s dalšími Spider-Many, respektive velice rozmanitými Spider-bytostmi. Jenže ne všechny nové maskované tváře skrývají přátelský úsměv, a tak se hrdina dostane do křížku nejen s očekávatelnými padouchy.

Kdo viděl potitulkovou scénu prvního dílu, vzpomene si na Miguela O’Haru alias Spider-Mana 2099 s hlasem známého herce Oscara Isaaca, který se v novince stane Moralesovým protivníkem. „Je to zrovna ten jediný Spider-Man, co nemá smysl pro humor,“ okomentoval už dříve Isaac svého futuristického padouchohrdinu. Tím se v pavoučí tvorbě celkem vymyká, většina variant oblíbeného superhrdiny v komiksech ani filmové a seriálové tvorbě nejde pro vtip daleko.

S kým Miles Morales spojí síly a jak se vyrovná s překážkami superhrdinského i osobního života, se diváci dozví už v červnu příštího roku. V mezičase může být ukázka alespoň pro největší znalce Spider-Mana příležitostí k zachycení postav známých nejen ze stránek komiksových sešitů. V traileru se mihne například hrdina úspěšné videoherní adaptace na PlayStation anebo pavoučí muž s papírovým pytlem na hlavě – neboli Bombastic Bag-Man, Spider-Manovo okolnostmi vynucené a nepříliš sofistikované „alter ego“ z komiksů s Fantastickou čtyřkou.

Kromě stále ještě neokoukaného zpracování a pomrkávání na historii milovaného superhrdiny, který nedávno oslavil šedesátku, se může film v lapení diváků do své sítě spolehnout i na prověřené tvůrce, spolu s několika novými jmény na něm pracuje původní producentské a scénaristické duo Phil Lord a Christopher Miller. Ti už před prvním Into the Spider-Verse napsali a režírovali například překvapivě povedenou komedii Jump Street 21 i skvělý animovaný LEGO příběh.

Po premiéře Across the Spider-Verse se navíc fanoušci velmi brzy dočkají další komiksové nálože. Ve výrobě už je třetí snímek plánované série a také genderová odbočka. Pokračování s podtitulem Beyond the Spider-Verse by se mělo divákům v plné parádě ukázat už příští rok v březnu, dosud nepojmenovaný spin-off se zaměří na ženské hrdinky. Však už i v původních Paralelních světech táhla film vedle samotného Milese i jedna z mnoha verzí Gwen Stacy alias Spider-Gwen.

Pokud byste si před červnovým výletem do kina pavoučí dobrodružství rádi připomněli, Spider-Man: Paralelní světy je k vidění na streamovací službě Disney+. Tam jsou také k nalezení první dva marvelovské filmy s Tomem Hollandem i oba filmy The Amazing Spider-Man s Andrewem Garfieldem. Na HBO Max zase nenajdete Paralelní světy, ale pustíte si tam vedle obou snímků s Garfieldem i ten třetí marvelovský a především původní trojici filmů s Tobeym Maguirem v hlavní roli. Je to spletité jako pavoučí síť!