Pracovali pro Metu, teď vyvíjí vlastní umělou inteligenci na komplexní úkoly. Nabrali desítky milionů
Polský startup Zeta Labs dává umělé inteligenci „ruce a nohy“. První investici získal od známých jmen technologického světa i od českého fondu Kaya VC.
Modely generativní umělé inteligence jako ChatGPT dokážou být dobrým pomocníkem, ale narážejí i na své hranice. Polský startup Zeta Labs jejich využití posouvá na vyšší level – jeho AI dokáže přímo ovládat například webový prohlížeč, díky čemuž sama zvládne zarezervovat stůl v restauraci nebo například postavit náborovou kampaň do firmy. Startup uzavřel svou první investici, přinášíme shrnutí nejdůležitějších informací.
Zainvestovaný startup: Zeta Labs
Kdo investuje: Bývalý šéf Y Combinatoru Daniel Gross, jenž v začátcích podpořil firmy jako Uber, Coinbase nebo Figma, dále pak bývalý ředitel GitHubu Nat Friedman, český fond Kaya VC, fondy Earlybird VC, AI Grant a andělé jako zakladatel polského miliardového jednorožce ElevenLabs Mati Staniszewski.
Kolik a v jakém kole: 2,9 milionu dolarů (67 milionů korun) v pre-seed kole
Co Zeta Labs dělá: Stojí za vývojem vlastního agenta umělé inteligence JACE, který je založen na velkých jazykových modelech (LLM) a podobně jako lidé dokáže naráz ovládat a provádět několik akcí. Podle svých tvůrců umí plnit kognitivní složitá a vícekroková zadání, jež vyžadují interakci s webem, automatizaci a přímou komunikaci. Pomáhá tak s nejrůznějšími úkoly od rezervace stolu v restauraci přes správu náborových kanálů až po začátky podnikání.
„Náš model umělé inteligence dokáže ovládat prohlížeč, což mu v podstatě dává digitální ekvivalent rukou a nohou. Žádného současného chatbota na trhu nemůžete požádat o rezervaci výletu, zaplacení faktury nebo založení pracovního inzerátu. S JACE můžete,“ popisuje zakladatel Peter Albert.
Sídlo startupu: Varšava a Mnichov se zákazníky po celém světě