Přivítejte nový Countach. Lamborghini oživilo absolutní automobilovou ikonu 80. let
Retro je in, řekli si v Lamborghini a po vzoru doktora Frankensteina položili na operační stůl starý dobrý Countach, do kterého naprali 48 voltů. S bláznivým smíchem pak pozorovali, jak mrtvé tělo začíná po 50 letech opět ožívat, a nutno říci, že se na výsledek dívá daleko lépe než na zelené monstrum s hřeby v hlavě.
Lamborghini Countach představoval v osmdesátých letech minulého století automobilovou ikonu, po které toužil snad každý. Ostatně jen málokterá zeď chlapeckého pokoje či automobilové dílny nebyla vyzdobená plakátem s tímto vozem.
Nyní se Lamborghini podařilo propojit toto osmdesátkové retro s moderní technologií 21. století, čímž vzniknul časoprostorový portál, který vhání nostalgické slzy do očí tatínků a rozdmýchává touhy v srdcích jejich synů.
Hybridní radovánky
Co je nový Countach zač, naznačuje již jeho plný název. Novinka má totiž dovětek LPI 800-4. Písmena LPI zde zastupují slůvka Longitudinale Posteriore Ibrido. Můžete si je vyslovit nahlas s řádným italským přízvukem i gestikulací, přičemž připomínáme, že samotný Countach se vyslovuje [ˈkuntɑˑʃ] . Zkratka LPI prozrazuje, že je vůz vybaven hybridním pohonným systémem a zbylé číslovky naznačují výkon vozu, který má ve svém držení 814 koní a také pohon všech čtyř kol.
Ony hybridní hrátky nejsou v Lamborghini ničím novým. Ostatně LPI se objevilo již dříve v konceptu Asterion a produkční model Sián jasně potvrdil, jakými kroky se chce automobilka sídlící v italské Sant’Agata Bolognese dále ubírat. Pohonný systém Countache je předzvěstí dalších hybridních technologií, které bude Lamborghini vkládat do všech svých novinek této dekády.
Srdcem vozu je stejně jako v originální verzi dvanáctiválec, který byl doplněn o kardiostimulátor v podobě 48V elektromotoru. Zrychlení z 0 na 100 kilometrů v hodině zvládne za 2,8 sekundy a maximální rychlost 355 kilometrů v hodině jasně ukazuje, že se ani v modernizované ikoně od Lamborghini nebudou řidiči nudit.