PwC spouští další kolo svého startupového akcelerátoru. Hledá to nejlepší ze střední a východní Evropy

Filip HouskaFilip Houska

pwctop

V sousedním Polsku se podobně jako minulý rok schyluje k jedné z největších startupových akcí v zemi. Blíží se totiž třetí ročník akcelerátoru Startup Collider pod taktovkou polské pobočky sítě poradenských společností PwC, jehož cílem je nalákat ambiciózní evropské startupy a těm nejlepším poskytnout možnost, jak svůj byznys pomocí několika klíčových faktorů posunout kupředu.

Oproti loňskému ročníku je zaměření aktuálního akceleračního kola výrazně širší. Nově PwC vyzývá všechny startupy, figurující zejména ve střední a východní Evropě, jejichž produkt má co dočinění s oblastmi jako fintech, rizikový management, internet věcí, analýza dat, umělá inteligenci, e-commerce, kyberbezpečnost, obchod, daňová a právní transformace či logistika.

Akcelerátoru se tak může zúčastnit celá řada začínajících firem z různých oblastí, ovšem podmínkou je, že již mají produkt na trhu a prostřednictvím Startup Collideru ho chtějí dále rozvíjet a posouvat veškeré aktivity s ním spojené. Pomáhat s tím startupům budou nejrůznější mezinárodní mentoři, které zajišťuje PwC, decision makeři a mimo jiné také vybrané globální firmy.

kwoska

Magdalena Kwoska z polského Startup Collideru

„Velmi často se setkáváme s mladými podnikateli, kterým chybí zkušenosti a znalosti k tomu, aby jejich startupy efektivně rostly a vydělávaly na technologických řešení, jež vytvořili. Některé z nich mají silný potenciál změnit dané odvětví a naším cílem je zajistit, aby tvůrci získali potřebné know-how a setkali se s lidmi, kteří jejich sny promění v realitu,“ popisuje vizi PwC Startup Collideru Beata Cichocka-Tylmanová, ředitelka inovací a R&D v polském PwC.

Šestiměsíční intenzivní kurz

To hlavní, na co PwC v rámci svého akcelerátoru láká, je kurz v délce šesti měsíců, kam se dostane 15 odbornou porotou vybraných startupů. Během něj pak budou sbírat potřebné znalosti k rozšíření a optimalizaci svého byznysu. Vrcholem je následně takzvaný Demo Day, konaný koncem září příštího roku, kde všechny načerpané informace a svůj pokrok budou představovat nejen před porotou, ale také před investory či společnostmi, s nimiž by tvůrci mohli navázat spolupráce.

pwcoffice

Kanceláře PwC v polské Vratislavi

Co se týče časového harmonogramu, přihlášky do akcelerátoru se uzavírají v neděli 16. prosince, přičemž následující dva měsíce budou pečlivě hodnoceny a analyzovány. Na základě výsledků si pak PwC pozve onu vybranou patnáctku startupů k sobě do varšavského ústředí, kde se dozví další kroky.

V případě zájmu je přihláškový formulář dostupný zde. Další informace jsou pak volně dostupné na oficiálních stránkách programu.

pwc-startup-collider1

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

CzechCrunch Jobs