RealEye: nástroj, který dokáže přesně zobrazit, na co se dívají uživatelé webových stránek

realeye
0Zobrazit komentáře

Po spuštění každého produktu přijde ta část, kdy je potřeba vylepšovat, iterovat jednotlivé změny a zkoušet, co bude na uživatele fungovat nejlépe. Může to být jiný text, jiná ilustrace nebo fotka, uspořádání elementů na stránce nebo posunutí videa níže – cokoliv může rozhodnout o tom, zda se někdo například registruje nebo si produkt koupí.

Služeb, které s tímto problémem pomáhají je nespočet, od pokročilých analýz návštěvnosti, včetně časů na dané části stránky nebo demografického rozdělení uživatelů, přes nástroje pro živý chat a podporu nebo třeba sledování pohybu po webu v reálném čase. To je důležité obvzlášť zezačátku nebo při testování zcela nových funkcí.

Přečtěte si takéČeská fashion platforma SizeID, která doporučí vhodnou velikost oblečení podporuje eshopy od ShoptetČeská fashion platforma SizeID, která doporučí vhodnou velikost oblečení podporuje eshopy od Shoptet

Startup RealEye na to jde ale jinak, nemonitoruje jen obyčejnou aktivitu na stránce, respektive pohyby myší, prokliky, přejetí elementů apod., ale zapojuje také zrak. Testující uživatelé jsou po celou dobu prohlížení snímáni webovou kamerou, která přesně analyzuje kam, jakým způsobem a jak dlouho se dívají a podle toho tvoří tzv. heatmapu, tedy mapu míst srovnaných podle intenzity zájmu.

realeye2

Na platformu lze pozvat vlastní vybrané uživatele nebo využít databázi více než 20 tisíc různých testerů startupu, který nabízí test jednoho člověka za 1 dolar. Plány začínají na 35 dolarech, za které získá uživatel přístup jednoho projektu na platformu, 20 RealEye testerů a neomezený počet těch vlastních.

Český startup Neuron Soundware získává investici přesahující 15,6 milionu korun

Michal PtáčekMichal Ptáček

neuron
0Zobrazit komentáře

Je tomu zhruba rok, co jsme vám poprvé představili český technologický startup Neuron Soundware, který vytváří technologii na bázi umělé inteligence, schopnou díky rozsáhlé neuronové síti rozumět zvukům a pomocí zvukových a vibračních signálů následně odhalovat různé odchylky a poruchy ve strojích, což je využitelné například v automobilovém průmyslu.

V principu technologie pak funguje tak, že se nahrají až stovky tisíc záznamů, na základě kterých se zmíněné umělé inteligenci následně řekne, jak má správně znít například motor v autě. Pokud je zde pak nějaká odlišnost, umělá inteligence je schopna ji detekovat a následně na ni upozornit.

Vodafone Nápad Roku, StartupYard a nyní několikamilionová investice

Nyní tento projekt, který se loni stal vítězem soutěže Vodafone Nápad roku a který zároveň prošel smíchovským startupovým akcelerátorem StartupYard, od kterého získal i první finanční seed podporu, ohlašuje zásadní novinku v podobě investice ve výši 600 tisíc eur ( v přepočtu cca 15,6 milionu korun) od investiční společnosti J&T Ventures.

modelx

Přečtěte si takéTesla Model X je podle nových crash testů nejbezpečnějším SUV na světěTesla Model X je podle nových crash testů nejbezpečnějším SUV na světě

Investice samotná by pak měla týmu AI expertů vedeným spoluzakladatelem Pavlem Konečným, který předtím působil 3 roky v australské pobočce společnosti Accenture, posloužit k rozšíření týmu, zlepšení samotné technologie a rozšíření k větší skupině zákazníků včetně leteckých, železničních a automobilových firem.

„Jsme stále více a více ohromeni schopnostmi týmu stojícím za Neuron Soundware, který je schopen řešit velmi komplexní problém za pomoci nových přístupů a technologií. Tato technologie samotná pak bude do budoucna tím, jak se obor internetu věcí bude i nadále vyvíjet, ještě zásadnější. Neuron Soundware umožní udělat stroje bezpečnějšími, spolehlivějšími a s lepší životaschopností“, říká Adam Kočík z J&T Ventures

Šéf smíchovského StartupYardu Cedrix Maloux pak k české naději dodává…

„Když se Neuron Soundware připojili do našeho akceleračního programu, jejich přístup k porozumění zvuku byl absolutní novinkou, kterou nikdo předtím nevyzkoušel. Díky využití sítě kontaktů StartupYardu byli tvůrci následně velmi rychle schopni ověřit, že po technologii, kterou vyvíjí, je obrovská poptávka. „

neuron

foto: Neuron Soundware