Rok 2022 bude nejlepší rok pro český HubHub, říkal loni jeho šéf. Teď coworkingová síť v Praze končí

Společnost HB Reavis nejbohatšího Slováka Ivana Chrenka zavírá dvě pražská coworkingová centra HubHub. Odchází prý kvůli špatné hospodářské situaci.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

hubhub-palac-ara_1-min

Foto: HubHub

HubHub Palác ARA

0Zobrazit komentáře

Od roku 2018 v Praze fungují coworkingová centra HubHub. Po první pobočce v ulici Na Příkopě se o rok později otevřela druhá v Paláci ARA. Na více než šesti tisících metrech čtverečních nabízejí dohromady téměř tisícovku pracovních míst a služby včetně společných i soukromých prostor využívaly desítky firem, startupů i jednotlivců. Teď ale značka HubHub z českého trhu odchází. Rozhodl o tom její provozovatel, původem slovenská společnost HB Reavis, která sdílené kancelářské prostory provozuje také v Bratislavě, Varšavě, Budapešti a Londýně. Praha z jeho mapy zmizí na konci května.

„Společnost HubHub Czech Republic s.r.o. ukončuje v České republice provoz svých coworkingových center z důvodu dlouhodobě nepříznivé hospodářské situace. Z tohoto důvodu jsme bohužel nuceni jednostranně ukončit veškeré členské smlouvy,“ uvedl pro Newstream Peter Terpak, šéf marketingu a komunikace HB Reavisu s tím, že aktuálně probíhají jednání s vlastníky budov, aby došlo k plynulému pokračování provozu těchto coworků. Ukončení členských smluv, které nabyde účinnosti poslední květnový den, zasáhne desítky firem s téměř 900 zaměstnanci.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

HubHub v České republice podle své účetní závěrky v roce 2021 utržil 50 milionů korun, rok předtím o dva a půl milionu více. V obou letech prodělal v čistém 10,2 milionu, respektive 11,1 milionu korun. Výsledky za loňský rok prozatím nezveřejnil. Šéf pražských HubHubů Milan Kilik v rozhovoru pro Newstream loni v únoru říkal, že coworkingová centra nakonec budou vítězi pandemie, předpovídal, že „rok 2022 bude nejlepší rok pro český HubHub“, a naznačoval možnou expanzi: „Můj osobní názor je, že by další prostory smysl měly, protože poptávka bude spíš sílit, ale vše závisí na číslech a situaci.“

Nic z toho se už ale nenaplní. Většinový podíl ve společnosti HB Reavis drží Ivan Chrenko, jehož slovenský magazín Forbes označuje se jměním 1,83 miliardy eur (43 miliard korun) za nejbohatšího Slováka. Vedle poskytování sdílených kancelářských prostor HB Reavis po Evropě také staví a vlastní standardní kanceláře, patří mu také několik obchodních a logistických center.

CzechCrunch Jobs