S tímto nástrojem lze vytvořit mobilní aplikaci z grafiky již během několika minut

simpli
0Zobrazit komentáře

V posledních měsících se s nástroji, které usnadňují práci designerům i vývojářům webových a mobilních aplikací, doslova roztrhl pytel. Poté, co se začala masivně rozšiřovat alternativa starého známého Photoshopu od Adobe s názvem Sketch, po tom co do ní vyšlo rozšíření od InVision s názvem Craft, jehož tým vedl slovenský designer nebo po vydání nového nástroje Adobe XD, na kterém naopak již takřka 2 roky pracuje Čech Tom Krcha, je tu další novinka.

Tou je rozšíření pro Photoshop a Sketch s názvem Sympli – to na první pohled vypadá jako další obyčejný nástroj, který z grafických podkladů dokáže exportovat jednotlivé elementy do samostatných souborů pro potřeby vývojářů. Opak je ale pravdou, protože lze přímo přes plugin pracovat v prostředí vývoje aplikace a vzhled a nastavení jednotlivých prvků si lze kopírovat přímo z viditelného náhledu grafiky.

xd5

Přečtěte si takéDnes vychází nový grafický nástroj od Adobe, na jehož vývoji se podílel Čech Tom KrchaDnes vychází nový grafický nástroj od Adobe, na jehož vývoji se podílel Čech Tom Krcha

Tímto způsobem tak lze ušetřit hodiny a hodiny času, které by musel vývojář strávit nastavováním jednotlivých prvků manuálně. Takto stačí pouze kliknout na část, do které se funkce implementuje a k té se přiřadí např. styl písma, barva, místo pro obrázek nebo tvar a nastavení daného elementu – to vše přímo v kódu aplikace přes Xcode nebo Android Studio.

Plugin je dostupný pro zmíněné programy v rámci Windows i OS X a pro jeden projekt je zcela zdarma. Tři aktivní projekty pak vyjdou na 15 dolarů měsíčně, osm projektů na 25 dolarů a neomezeně projektů na 100 dolarů na měsíc. To vše s neomezeným počtem spolupracujících uživatelů.

app

S tímhle nástrojem lze programovat s přímo integrovaným internetovým vyhledávačem

kite
0Zobrazit komentáře

Ne jeden programátor už se někdy pozastavil nad otázkou – proč vlastně musí neustále dohledávat nespočty navazujícíh informací nebo částí kódů na internetu a zbytečně si tak prodlužovat čas na dokončení práce. I při využití dvou oken nebo další plochy je to prostě omezení, které během jednoho pracovního dne může zabrat i několik hodin.

K vyřešení tohoto problému vznikl nástroj s názvem Kite, který přímo do vašeho editoru integruje vyhledávací funkce internetového prohlížeče a při psaní kódu v přehledném rozhraní nabízí rovnou navazující, vyhledané příkazy a funkce, které pravděpodobně budete chtít napsat. Zároveň je schopen opravovat základní chyby při přepisu.

hpspectre

Přečtěte si takéPodívejte se, jak vypadá nejtenčí notebook světa od HP, který konkuruje MacbookuPodívejte se, jak vypadá nejtenčí notebook světa od HP, který konkuruje Macbooku

Vyhledávané informace jsou pak zobrazeny přehledně v takovém formátu, aby neobsahovaly žádný balast kolem. To skvěle slouží především při čtení dlouhých dokumentací u integrace složitějších aplikací. Nástroj je momentálně schopen plného propojení s Terminalem a iTerm na OS X a dalšími editory jako Atom, Sublime Text, vim, emacs nebo PyCharm.

Kite prozatím běží ve své betaverzi a nedávno zabodoval na populárním Product Huntu jako jeden z nejvíce oblíbených projektů posledních měsíců. Pravděpodobně i proto zaujal několik zajímavých investorů, v čele se zakladateli PayPalu, Dropboxu, WordPressu nebo investory z SV Angel.