Sbírá data, aby zaměstnanci pracovali efektivněji. UltimateSuite získává miliony od investorů včetně Rostock-Poplara
Sběr a analýza tvrdých dat, která ukazují, jak dobře nebo produktivně jsou vykonávány jednotlivé činnosti napříč firmou, což pomáhá manažerům sledovat, co dělají zaměstnanci efektivně, kde mají rezervy a jak se s tím vypořádat. Ještě před několika lety šlo jen o těžce automatizovatelné činnosti, kdy se vedoucí pracovníci museli spoléhat jen na komunikaci, poslední roky však daly vzniknout novému oboru task miningu, který tento problém řeší.
Právě v této oblasti působí tuzemský startup UltimateSuite, jenž firmám dává vhled i díky tomu, že dokáže zpracovat statisíce dat o jednom zaměstnanci denně při práci s různými systémy. Firma pracuje na zakázkách od mezinárodních firem jako Erste Bank, Société Générale nebo T-Mobile a další přichází také ze Spojených států.
„Fungujeme jako takové zrcadlo, které manažerům pomocí tvrdých dat ukazuje realitu práce v jejich odděleních. Otázky, na které také odpovídáme a u nichž navrhujeme řešení, jsou například, jak efektivně pracují vaši zaměstnanci v objednávkovém systému, dělají to všichni stejně, co se zbytečně opakuje, co z toho je nejefektivnější, co z toho se dá zjednodušit a co zautomatizovat,“ popisuje zakladatel UltimateSuite Robert Šamánek.
Samotný produkt, stejně jako jeho sesterský UltimateRPA zaměřený na obecnější technologii robotické automatizace procesů, do níž se task mining zařazuje, vznikl původně v další Šamánkově firmě StringData. V loňském roce byly oddělené do samostatné entity a právě ta nyní v dobývání trhů získává pomoc investorů.
Investice od tuzemského fondu Tensor Ventures a investora Michaela Rostock-Poplara podle vyjádření UltimateSuite ocenila na deset milionů eur, tedy 250 milionů korun. Zakladatel Robert Šamánek po finančním kole ve firmě drží podíl 92,3 procenta, Tensoru připadá sedm procent a Poplar Rostockovi zbylých 0,7 procenta. Výše investice tedy je přibližně 18,75 milionu korun.