Šéf Avastu Ondřej Vlček podpoří miliony korun české veslaře. Pomůže tím i nadaci Dobrý anděl
Manažer a filantrop podpoří současně sportovce a nadaci, která pomáhám rodinám potýkajícím se s vážným onemocněním.
Dva zdánlivě nesouvisející světy – české veslařství a neziskový sektor – se nyní podaří propojit díky pomoci Ondřeje Vlčka, šéfa české antivirové firmy Avast. Rozhodl se totiž z pozice generálního partnera podpořit Český veslařský svaz darem v řádu milionů korun. Plnění, které z tohoto partnerství vyplyne, bude poskytnuto nadaci Dobrý anděl.
Podle Ondřeje Vlčka má propojení dvou subjektů jasný důvod. Oba partneři toho totiž podle něj mají hodně společného: „Například vytrvalost, férovost a silnou komunitu. Veslování je respektovaný, tradiční olympijský sport, který se v Česku opírá o dlouhou a bohatou historii s mnoha sportovními úspěchy.“
Nadace Dobrý anděl je pak podle Vlčka transparentní a příspěvky dárců odevzdává rodinám, které podporuje, do posledního haléře. Za deset let své existence podpořila více než deset tisíc rodin, v nichž se jeden ze členů potýká s vážným onemocněním. Proto se Vlček rozhodl, že plnění v podobě reklamních ploch na kombinézách a lodích české veslařské reprezentace poskytne právě Dobrému andělovi.
„Nabídky Ondřeje Vlčka si nesmírně vážíme. Stejně tak důležitý byl pro nás však i souhlas a pochopení našeho poslání samotnými veslaři. Když jsem se s nimi a jejich trenéry setkal, nebylo pochyb, že s radostí Dobrého anděla podpoří,“ dodává Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch JobsPrvní příležitost vidět české veslaře s Dobrým andělem „na prsou“ bude již tento víkend na světovém poháru v Poznani. „Takové propojení je v Česku unikátní a jsme moc rádi, že právě my veslaři toho můžeme být součástí. Ondřejovi patří velký dík a obdiv. Pevně věřím, že také Dobrému andělovi přinese spolupráce s námi ještě větší podporu dárců,“ uvádí předseda ČVS Ondřej Šebek.
Šéf Avastu navazuje na svou filantropickou činnost předchozích let. V roce 2019 oznámil, že veškerou svou odměnu za členství v představenstvu věnuje na charitu. Se svou ženou Katarínou se navíc rozhodli vybudovat Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem v usedlosti Cibulka.
Místo, které získalo podobu empírového zámečku při přestavbě na začátku 19. století, projde celkovou rekonstrukcí pod taktovkou Nadace rodiny Vlčkových a studia Petr Hájek Architekti. Kromě dětského hospicu zde mají vzniknout také komunitní prostory pro veřejnost. Vlčkovi totiž nechtějí, aby budoucí pacienti čelili úskalím sociální izolace.