Shoptet spouští vlastní platební bránu. E-shopy láká na nulové měsíční poplatky i snazší expanzi

Peter BrejčákPeter Brejčák

samuel-huba-shoptet

Foto: Shoptet

Samuel Huba, nový CEO Shoptetu

0Zobrazit komentáře

Největší tuzemský poskytovatel e-shopové platformy Shoptet, kterou využívá přes 28 tisíc klientů, prochází výraznými změnami. V dubnu vedení firmy přebral Samuel Huba po dvanácti letech, kdy ji řídil zakladatel Miroslav Uďan. Cílem je pokračovat v rychlém růstu, kdy jen za loňský rok Shoptet navýšil svůj obrat o čtvrtinu na celkových 200 milionů korun, a zároveň podpořit zahraniční expanzi. S velkými plány souvisí i produktové novinky, tou nejnovější je spuštění vlastní platební brány Shoptet Pay.

„Je pro nás klíčové pomáhat s růstem byznysu našeho zákazníka, chceme mu jednak zjednodušit ovládání svého e-shopu a je i v našem zájmu, aby se mu dařilo. Zisk je totiž pro většinu podnikatelů primární cíl a způsob platby ho může výrazně ovlivnit. Kromě toho jsme v oblasti platebních bran naráželi na limity, které jsme pro naše e-shopaře chtěli odstranit,“ komentuje rozhodnutí Samuel Huba.

Jako konkrétní limity pak ředitel Shoptetu pro CzechCrunch jmenuje například práci s platbami v administraci e-shopů, omezené možnosti zrychleného nákupu v šablonách nebo online platební brány.

„Naším cílem bylo práci e-shopařům co nejvíce usnadnit a vše integrovat do jednoho uceleného a pro ně známého prostředí administrace,“ pokračuje Huba s tím, že nová platební brána je plně integrovaná do platformy Shoptetu, díky čemuž e-shopy získají okamžitý přístup k aktuálnímu stavu zásob, objednávek reklamací, účetních výpisů i stavu plateb.

samuel-huba-shoptet-2

Foto: Shoptet

Samuel Huba, ředitel Shoptetu

Aktuálně bude Shoptet Pay ve fázi testování a od ledna se platební brána spustí naplno pro všechny e-shopaře fungující na platformě.  Do té doby se pro ně změní pouze to, že uvidí Shoptet Pay ve své administraci a budou si moct jeho možnosti důkladně prozkoumat a vyzkoušet.

I po novém roce přitom pro provozovatele e-shopů zůstane možný výběr z různých platebních bran, Shoptet Pay však bude jako jediná plně integrovaná do CRM. Aktuálně platforma nabízí napojení do více než deseti různých řešení, mezi nejpoužívanější patří brány GoPay, ComGate a ThePay. Výhodou využívání Shoptet Pay pak mají být nulové měsíční poplatky.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

„Pokud se e-shopařům nebude byznysově dařit a neuskuteční dostatečné množství prodejů, nemusí za Shoptet Pay vůbec nic platit. Za aktivaci ani vedení platební brány není žádný fixní poplatek, tím se bezpochyby lišíme od většiny konkurence, která vyžaduje jak poplatek za aktivaci, tak i za měsíční vedení platební brán,“ doplňuje Huba.

Cena nové platební brány závisí na tarifu, který e-shopař na Shoptetu platí, a pohybuje se od 1,19 procenta z transakce plus 1,9 koruny v případě plateb kartou. Za výplatu prostředků na účet se také aplikuje poplatek dle tarifu, v nejvyšším není poplatek za výplatu žádný.

Platby v 15 měnách a několika jazycích

Podle Huby je hlavním důvodem spuštění vlastní platební brány snaha Shoptetu co nejvíce pomoct zjednodušit prodej klientům a jejich zákazníkům pak umožnit nákup pomocí jednoho kliku. Zároveň dodává, že cílem jednotného ekosystému je ušetřit e-shopařům čas, který budou moci věnovat rozvoji svého byznysu, a dát jim větší kontrolu nad cashflow.

Na vývoji platební brány Shoptet spolupracoval s nizozemskou společností Adyen, která patří mezi největší obchodníky v oboru a dlouhodobě spolupracuje například s Facebookem, Uberem či Spotify.

„Velkou výhodou zvoleného partnerství je, že díky vybrané technologii bude pro e-shopaře u Shoptetu expanze na zahraniční trhy snadnější než kdy dřív. Shoptet Pay totiž nabízí platby ve více než 15 měnách, několika cizích jazycích a umožňuje tak působit až v 35 různých zemích,“ dodává Huba.

CzechCrunch Jobs