Sketchcase je nalepovací kryt, který chrání Macbook před poškrábáním a zároveň na něj umožní kreslit

sketchcase
0Zobrazit komentáře

Při pořízení každého nového elektronického zařízení přijde dříve či později otázka, jak ho uchránit před možným poškozením. Ať už je to poškrábání či odlomení plastu u telefonu, tabletu nebo notebooku, možností je spousta. Pro notebooky lze využít celých obalů na přenášení, průhledné obaly na displej či spodní tělo nebo nalepovací kryty, které uchrání minimálně před poškrábáním.

Právě na to se zaměřil projekt Sketchcase, za nímž stojí Charles Han – ten vytvořil speciální nalepovací obal na notebook, který se díky dodatečné vrstvě nepoškrábe při žádných běžných okolnostech a navíc je na něj možné psát fixem, podobně jako na klasickou bílou magnetickou tabuli. Své poznámky a nákresy tak můžete místo poznámkového bloku nosit i přímo na svém notebooku.

DD87FD22-53E7-4467-B33D-FDE2FDAF23CF

Přečtěte si takéHumanoidní robot od Boston Dynamics nově zvládne salta vzadHumanoidní robot od Boston Dynamics nově zvládne salta vzad

Kromě popsaného povrchu je možné kryt nalepovat a odlepovat opakovaně, bez zásadního poškození – při běžném užití by dokonce měl vydržet až 10 let. Sketchcase v minulých týdnech úspěšně prošel crowdfunding kampaní na Kickstarteru, kde z původního cíle 4000 dolarů vybral přes 16 tisíc dolarů. Úspěch oslavil i na serveru Product Hunt, kde se před několika dny dostal do TOP 3 produktů dne.

sketchcaseph

Doručení prvním zákazníkům proběhne již v průběhu prosince letošního roku. Objednávat lze nyní přímo na oficiálních stránkách, kde jsou k dispozici nalepovací kryty pro většinu modelů MacBooků s tím, že je možné objednat také custom verzi, se kterou si lze podle přiloženého návodu připravit kryt pro téměř jakýkoliv druh notebooku. Cena je 25 dolarů, včetně poštovného do ČR pak produkt vyjde v přepočtu na zhruba 758 korun.

sketchcases

Foto: Sketchcase

Google by mohl v budoucím operačním systému využít nativní programovací jazyk Applu Swift

Filip HouskaFilip Houska

swift
0Zobrazit komentáře

Není tajemstvím, že Google v pozadí vyvíjí zcela nový operační systém pod označením Fuchsia. Ostatně se první zmínky objevily přibližně před rokem, nicméně doposud není 100% jisté, kde se tento systém bude využívat nebo kdy bude připravený. Nedávno však na povrch vyplynula zajímavá informace.

Na serveru GitHub se totiž před několika dny objevil fork programovacího jazyka Swift, který je určen výhradně k vývoji aplikací pro operační systémy iOS, macOS, watchOS a tvOS, respektive pro platformy od Applu. Tím nejzajímavějším na celém výskytu bylo to, že autorem tohoto forku byl samotný Google. Okamžitě se začaly šířit spekulace, co Google se Swiftem, dá se říct „konkurenčním“ jazykem, chystá.

trucktop

Přečtěte si takéTesla ukázala elektrický kamion a novou verzi Roadsteru se zrychlením z 0 na 100 do 2 vteřinTesla ukázala elektrický kamion a novou verzi Roadsteru se zrychlením z 0 na 100 do 2 vteřin

Vše po pár dnech objasnili inženýři, podle kterých se „kopie“ Swiftu založila proto, aby mohly být prováděny úpravy kódů ve vlastním veřejném repozitáři. Ostatně se jedná o open-source jazyk, do kterého může vstupovat kdokoliv.

Server Android Police však poukázal na jednu poměrně zásadní věc. V tom samém repozitáři se objevil pull request od jednoho z vývojářů, který navrhoval rozdělení příslušného kódu pro podporu zmíněného operačního systému Fuchsia, což by znamenalo, že by chystaný OS od Googlu podporoval programování právě i ve Swiftu.

Zatím nejsou známy konkrétní detaily, nicméně pokud bude chystaný systém Fuchsia, který by mohl být náhradou za Android nebo Chrome OS, se Swiftem počítat, stane se pro většinu vývojářů mnohem přitažlivějším. Nativně však bude založen na „céčkovém“ programovacím jazyku Dart, jenž vyvíjí sám Google.

Foto: Apple Newsroom