Slack postihl velký výpadek. Existuje však způsob, jak komunikační službu zpět zprovoznit

Filip HouskaFilip Houska

slack

Foto: Weaboo/Unsplash

Komunikační služba Slack

0Zobrazit komentáře

Komunikační služba Slack je pro mnoho pracovních týmů naprosto zásadním nástrojem, bez kterého se jen stěží obejdou. Ať už jde o prosté posílání soukromých zpráv s kolegy nebo řešení komplexnějších záležitostí přes přednastavené komunikační kanály. Už několik hodin ovšem Slack pro řadu uživatelů nefunguje. A fungovat nemusí ještě relativně dlouho.

Ve podvečerních hodinách středoevropského času (okolo 19.00) se někteří uživatelé nemohli vůbec připojit do Slacku, natož pak komunikovat s ostatními. Přestaly se aktualizovat zprávy a zdálo se, že Slack postihl další výpadek. Vzápětí firma na svém Twitteru informovala, že problém vězí v DNS serverech, které připojení znemožňují.

Sama potvrdila, že chyba souvisí s její vlastní změnou a nesouvisí se softwarem a službami DNS třetích stran. V této chvíli pracuje Slack na nápravě, která ovšem může trvat až čtyřiadvacet hodin. To by znamenalo, že se pro některé může komunikační platforma spustit až v podvečerních hodinách dnešního dne. Nefunguje ani oficiální web Slacku.

Existuje však způsob, jak Slack zprovoznit bez nutnosti čekat na oficiální nápravu. Stačí si (na vlastní riziko) změnit DNS záznam na 1.1.1.1. Na operačním systému Windows stačí jít do sekce Ovládací panely – Centrum síťových připojení a sdílení – Změnit nastavení adaptéru a následně zvolit Vlastnosti, kam se nový záznam manuálně vepíše.

Na operačním systému macOS je postup následující: Předvolby systému – Síť – Pokročilé – DNS. V případě, že chcete Slack dočasně aktivovat na telefonu, stačí zvolit vaši aktuální Wi-Fi a vybrat v rozšířené nabídce možnost změny DNS. To může pomoci, pokud potřebujete Slack používat ihned, nejde však o stoprocentní řešení.

Firma nicméně na Twitteru aktuálně informuje o postupných změnách, přičemž „dělá pokroky k rychlejší nápravě“. Pro Slack nejde o první (a nejspíš ani poslední) výpadek, nicméně tentokrát se zdá mnohem delší, než bývá zvykem. Není zřejmé, jakého množství uživatelů se tato chyba dotýká.