Startup Awards jsou tady. Hlasujte pro svůj oblíbený startup a pomozte mu vyhrát Cenu čtenářů

CzechCrunch i letos rozdá prestižní ocenění Startup Awards a o jednom z výherců rozhodujete právě vy, naši čtenáři. Pomozte vybrat toho nejlepšího.

redakceredakce

sa-1

Foto: CzechCrunch

Podpořte svůj oblíbený startup

0Zobrazit komentáře

Jedinečné ocenění zajímavých mladých či rychle rostoucích firem, které mohou změnit pravidla hry ve svém oboru. To jsou Startup Awards, které CzechCrunch udílí již třetím rokem. Už v září nás čeká výjimečný večer, během kterého oceníme ty nejzajímavější počiny na startupové scéně. A o vítězi jedné z kategorií můžete rozhodnout právě vy. Cena čtenářů rozhodne o nejpopulárnějším startupu.

Redakce CzechCrunche vybrala dvacítku finalistů mimo jiné podle toho, jak články o těchto startupech čtete, vyhledáváte, i které z nich v komunitě v posledním roce nejvíc rezonovaly. Pravidla jsou jednoduchá. Každý čtenář má jeden hlas, který může dát komukoliv ze seznamu níže.

Soutěž bereme vážně, takže nezapomeňte, že hlas je platný pouze tehdy, když svou volbu potvrdíte v e-mailu, který vám vzápětí po odeslání formuláře přijde do schránky (zkontrolujte si případně i spam). Využijte svou příležitost podpořit a zviditelnit váš oblíbený startup. V ostatních kategoriích bude hlasovat nově několik desítek investorů a expertů ze startupového světa, ale Cena čtenářů je pouze ve vašich rukou.

Seznam startupů, kteří se ucházejí o vaše hlasy, najdete pod hlasovacím boxem níže. Pojďme na to. Hlasování probíhá celý červenec a srpen a slavnostní vyhlášení proběhne na galavečeru Startup Awards ve čtvrtek 12. září.

Hlasování je ukončeno.

Adam: Umožňuje online objednat vymalování pokojů stejně jednoduše jako taxík nebo oběd. Zakladatelé se expanzi a růst naučili v Boltu, po třech letech jsou v 11 zemích a loni zprostředkovali práce za 100 milionů.

Better Stack: Hlídá, zda weby fungují, jak mají, a v případě problémů upozorní relevantní osoby. Na startup spoléhá přes 200 tisíc vývojářů po celém světě, je „nechtěně ziskový“ a letos nabral injekci dalších čtvrt miliardy.

Campiri: Platforma pro pronájem karavanů. Letos se spojila se svým německým protějškem FreewayCamper. Jejich ambicí je během tří let vyrůst na jednu z největších společností svého druhu v celé Evropě.

Choice: Nástroj pro chytré restaurace. Po celém světě eviduje přes šestnáct tisíc partnerských restaurací, kterým loni pomohl zprostředkovat dva miliony objednávek jídla za téměř miliardu korun.

Daytrip: Propojuje řidiče s turisty ve více než 110 zemích a přidává další. Služby startupu využilo přes 850 tisíc cestujících, z toho jen loni 350 tisíc. Začátkem roku nabral dalších 200 milionů korun.

Digitoo: Nahrazuje stohy papírů a účtenek v krabicích digitálním účetní. Zpracovává miliony faktur i pro klienty zvučných jmen. Koncem loňska startup zakladatelky Karin Fuentesové uzavřel zásadní investici.

Dodo: Logistická platforma, která se soustředí na doručení tzv. poslední míle. Jen loni doručilo přes šest milionů objednávek, značnou část přitom tvoří rozvoz potraviny například pro Košík či Billu.

Elonga: Dřív učila sportovce, jak na co nejlepší výkony, Čechy ale nadchla specifickým receptem na takzvanou longevity, tedy dlouhověkost ve zdraví. Dosáhla pět milionů korun obratu za 90 dní.

Hedepy: Platforma pro online psychoterapeutická sezení, po světě má desítky tisíc klientů. Učí je pečovat o svoji duši v online prostoru, kde je propojuje s profesionály.

InvestBay: Už za tisíce korun si díky němu koupíte kousek rekreační nemovitosti, třeba ve Španělsku. První investici získal pár týdnů po spuštění, letos uzavřel druhé kolo.

Investown: Usnadňuje investování do nemovitostí a za tři roky zprostředkoval investice za téměř 4,3 miliardy korun. Loni byl prvním českým startupem, který získal crowdfundingovou licenci od ČNB.

Keboola: Pomáhá firmám zjednodušovat přístup k datům, loni uzavřel vůbec největší venture kapitálovou investici směřující do startupu českých zakladatelů.

Mews: Řeší kompletní management hotelů včetně personálu a navazujících služeb. Letos se stal třetím jednorožcem, tedy startupem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů, českého zakladatele.

Productboard: Pomáhá produktovým manažerům s vývojem jednotlivých produktů. Aktuálně drží místo nejhodnotnějšího českého startupu, když byl po poslední investici oceněn na 1,75 miliardy dolarů.

Rohlík: Online supermarket Tomáše Čupra, který byl vůbec prvním českým jednorožcem. Loni vyrostl na téměř 18 miliard a naučil se také vydělávat na západě.

Snuggs: Menstruační kalhotky, které vyrostly do největšího hráče svého oboru v Evropě. Po pěti letech na trhu loni v tržbách překonaly půl miliardy.

Testuj.to: Spojovník mezi značkami a desítkami tisíc produktových testerů, který se pod vedením zakladatelky Evy Čejkové rychle rozšiřuje po celé Evropě.

Upheal: Nástroj nejen pro psychoterapeuty, který sám dělá ze sezení poznámky a do určité míry jim rozumí. Na loňských Startup Awards oceněn jako mladý startup roku letos nabral zásadní investici.

Woltair: Montuje tepelná čerpadla a fotovoltaiky, loni ve čtyřech zemích za miliardu korun. Před rokem uzavřel finanční kolo ve výši půlmiliardy, letos se soustředí na větší efektivitu byznysu.

Worldee: Spojuje to nejlepší z poznávání cizích zemí s cestovními kancelářemi a na vlastní pěst. Má již přes sto tisíc uživatelů, nedávno získalo sto milionů i od tajemného zakladatele Bazoše.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

CzechCrunch Jobs