Studenti univerzity MIT vymysleli další nástroj budoucnosti
O tom, že na zahraničních univerzitách, zejména těch amerických v oblasti technologií vznikají věci, o kterých si ty české mohou nechat jen zdát, není asi třeba spekulovat. Potvrzuje to i nejnovější prototyp s názvem inForm od studentů (Daniel Leithinger, Sean Follmer a Hiroshi Ishii) Massachusettského technologického institutu, známého také pod zkratkou MIT.
V praxi by se dal inForm popsat jako plocha/displej, který se v závislosti na pohybu člověka před displejem napojeným na Kinect tvaruje (posouvá jeho jednotlivé části nahoru a dolu), čímž také mění a ovlivňuje okolní objekty. Člověk pak může vytvářet nejen 3D objekty, ale také manipulovat s předměty, jak ostatně ukazuje video níže. Připojený projektor pak ploše ještě dodává potřebné stínování a barvy.
Možností využití, které se nabízejí, je samozřejmě bezpočet. Přes využití v medicíně, v komunikaci například při videokonferencích, zábavním či dokonce stavebním průmyslu. Jednou z vlastností, na které autoři momentálně také pracují, je využití produktu v oblasti generace terénů, kterou by mohli využívat například architekti.
Podle tvůrců je toto všechno však pouze začátek a jeden z kroků k využití toho, co MIT nazývá radikální atomy (viz další video níže).
inForm v akci…
Radikální atomy…