Tribe: chatovací videoaplikace, která dokáže převést mluvu do interaktivní textové podoby

Filip HouskaFilip Houska

tribe-2-0-message
0Zobrazit komentáře

O uživatelsky nejpřívětivější chatovací platformu se snaží čím dál více společností, které své výtvory z důvodu odlišení se stále častěji doplňují o revoluční prvky. Tak jako například tým stojící za aplikací Tribe, která nově prošla atraktivní aktualizací a nabízí hned několik zajímavých funkcí.

Videochatovací aplikace Tribe už je na trhu přibližně 9 měsíců, ovšem v poslední době o ní nebylo přiliš slyšet. Nyní tvůrci prozradili proč. Pracovalo se totiž na nové verzi 2.0, která nabízí několik funkčních prvků založených na umělé inteligenci a ještě intuitivnější ovládání.

startupsummit

Přečtěte si takéJe tu další ročník Startup Summitu, kde se představí hvězdy z firem jako Kiwi.com, Liftago nebo GoodAIJe tu další ročník Startup Summitu, kde se představí hvězdy z firem jako Kiwi.com, Liftago nebo GoodAI

Koncept zůstává stejný: jednoduché nahrání čtvrtminutového videa pomocí jedné ruky a bleskové odeslání vybrané osobě nebo skupině. To, co zaujme nejvíce, je funkce pojmenovaná jako Magic Words. Ta dokáže rozeznat mluvu a díky použité technologii ji převést do interaktivní textové podoby.

tribe-2-0-magic-words

Nejlépe to lze vysvětlit na příkladu. Pokud během hovoru uživatel zmíní například jméno celebrity, název produktu, film nebo lokalitu, funkce Magic Words na displeje nabídne hypertextový odkaz, který dotyčného po kliknutí přesměruje na Instagram, Twitter, YouTube nebo Amazon daného subjektu.

Podobně to funguje i v rámci lokality, kdy se otevře mapový náhled na konkrétní místo. Integrován je i kalendář, takže v případě, že osoba na druhé straně zmíní určitý termín, ihned se nabídne možnost uložení do kalendáře. Vhodným doplňkem je i spolupráce s Uberem, alternativním přepravním startupem.

tribe-2-0-magic-words-2

Tribe 2.0 nabízí uživatelům i jiné možnost jako například vypnutí hlasitosti a automatické převedení mluvené řeči do podoby titulků, podporu různých filtrů, odložení videa a následné připomenutí za určitou dobu nebo spuštění nahrávek přímo z uzamčeného displeje v rámci notifikací včetně rychlé odpovědi.

Potenciál v tomto komunikačním softwaru, který je zdarma dostupný pro operační systémy iOS a Android, vidí i investiční skupina Sequoia Capital. Ta totiž tvůrcům aplikace právě poskytla seed investici ve výši 3 milionů dolarů.

Zapier: nástroj, pomocí kterého lze propojit a automatizovat úkoly nejrůznějších služeb

Jiří SvobodaJiří Svoboda

zapierscreen
0Zobrazit komentáře

Globalizace se nevyhla ani světu aplikací. Kolikrát se již každému z nás stalo, že musel přendavat, přesouvat, kopírovat či posílat něco z jedné služby do druhé a to všechno manuálně a příliš zdlouhavě? K automatizaci těchto procesů může výrazně pomoci Zapier.

Jedná se o velkou a otevřenou platformou, která má bez přehánění tisíce možností využití. Je to možné díky databázi až 500 různých služeb, jako jsou veškeré aplikace od Googlu, všemožné sociální sítě, Evernote, Slack, MailChimp, EventBride a další. Princip je takový, že Zapier dokáže služby spárovat a provádět nejrůznější úkony napříč jimi.

acces

Přečtěte si takéTento plugin umí bez vyzrazení hesla sdílet s přáteli placené účty na Netflixu či SpotifyTento plugin umí bez vyzrazení hesla sdílet s přáteli placené účty na Netflixu či Spotify

Hlavním účelem je automatizace procesů na internetu, které by bylo třeba jinak dělat ručně. Jeden z tisíců příkladů může být, že přílohy z příchozí pošty na Gmailu se automaticky stáhnou do Dropboxu a upozornění o této akce může následně přijít třeba na Slack. Nebo pokud student píše poznámky do Evernotu, může si nastavit jednoduché zálohování veškerého učiva na Google Drive.

zapier2

Fantazii se meze nekladou. V hlavní nabídce stačí zaškrtnout aplikace, které chcete do procesu začlenit a systém automaticky vygeneruje desítky možností, takzvaných „zapů“ k využití. Samozřejmě při takovém množství zainteresovaných stran občas některé procesy nedávají smysl nebo mají nedostatky. Například při našem testování výše zmiňovaného propojení Evernotu a Google Drive se v poznámkách zrušily odrážky a systém text řadil do řádku vedle sebe.

zapier1

elden

Přečtěte si takéJedna z nejlepších her míří do kin. Film režíruje tvůrce Ex MachinaJedna z nejlepších videoher vůbec míří na velké plátno. Elden Ring tam přivede režisér Ex Machina

V základu je Zapier zdarma. Už za možnost vytvoření vícestupňových „zapů“, třeba takového jako je zmíňen výše s Gmailem, Slackem a Dropboxem, ale bude potřeba platit dvacet dolarů měsíčně. Pokud chcete využívat Zapier ve firmě, cena vašeho předplatného se může vyšplhat až na 250 dolarů. Tvůrci však věří, že pokud věnujete čas komplikovanějšímu nastavení, výsledná investice vás díky ušetřenému času nebude mrzet.

Nyní i v Chromu

Vývojáři také před pár dny představily doplněk do prohlížeče Chrome zvaný Push, který v zásadě funguje na podobných principech, jako jeho původní verze. Po jisté konfiguraci tak můžete přmío z prohlížeče například ukládat poznámky přímo do Evernotu nebo používat aplikaci Pomodoro.