Tímto komplexním způsobem chrání bratři Winklevossovi svůj miliardový majetek v Bitcoinech
Před 2 týdny jsme se zmiňovali o tom, že dvojčata Winklewossovi, kteří vysoudili na Facebooku kvůli „ukradenému“ původnímu nápadu přes 70 milionů dolarů, během několika let díky brzké investici do Bitcoinu zhodnotili svoji investici na více než miliardu dolarů. Konkrétně pak 91 600 kusů Bitcoinu, které mají i přes aktuální pokles ceny hodnotu přes 1,3 miliardy dolarů.
A i když se jim v roce 2012 mnoho lidí smálo, dnes už jim pokládá jen jednu otázku – jak a kde mají své virtuální prostředky ukryté a jak moc zabezpečené vlastně jsou. Útoky na nejrůznější směnárny nebo tzv. mining pooly sloužící pro těžení kryptoměn, jsou totiž na běžném pořádku a i uložení v jedné samostatné peněžence (walletu) nemusí stačit.
Dle rozhovoru na serveru New York Times je mají bratři uloženy v tzv. „cold wallet“, což je víceméně hardware peněženka, která sama o sobě není napojena na internet, tedy nemohou z ní být data nijakým způsobem vytažena bez přístupu k fyzickému zařízení. Pro přístup do ní je navíc potřeba znát unikátní kód (private key). Ale ani to bratrům zdaleka nestačilo.
Pro maximalizaci bezpečnosti vzali daný kód, vytiskli, rozdělili na několik kusů a každý kus dali do zvláštního bezpečnostního boxu v různých bankách. Pokud by se tak stalo, že by se zloději dostali k jednomu z nich, nikdy by nezískali celý privátní klíč. Podobný systém používají Winklevossovi i pro svoji vlastní směnárnu kryptoměn Gemini, která funguje na americkém trhu. Chtějí si totiž být jisti, že jsou vklady klientů v naprostém bezpečí.
Prodej zvažují až na třicetinásobku aktuální hodnoty
Winklevossovi navíc věří, že se celková tržní kapitalizace Bitcoinu posune nad hranici 7 bilionů dolarů, což by při aktuálním množství Bitcoinů v oběhu znamenalo zhruba 30násobný nárůst hodnoty na hranici 420 tisíc dolarů za kus. Sedm bilionů dolarů je navíc celková hodnota zlata v oběhu – zhruba tam by zároveň bratři chtěli prodávat.
Pokud byste měli zájem o podobné zabezpečení, více lze zjistit například zde.
Foto: TechCrunch / Flickr, LedgerWallet