Tip na víkendový výlet. Kouzelná botanická zahrada ukrytá v centru Prahy

Uprostřed betonové džungle se rozprostírá ta skutečná. Obdivovat můžete sbírky středoevropské květeny, ale i rostliny daleko exotičtější.

botanicka-zahrada3

Foto: Placehunter

Zavítejte do světa zaslíbeného kráse květin

0Zobrazit komentáře

Nejznámější pražskou botanickou zahradou je ta v Troji, ovšem hlavní město ukrývá ještě jedno místo, kde lze obdivovat čarovný svět různorodé flóry. Přímo uprostřed džungle betonové se ve sklenících a zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy rozprostírá také džungle skutečná, plná zeleně, která vás přivítá v rozkvětu i nyní.

Pokud si chcete zavzpomínat na jaro a léto plné květů, je návštěva botanické zahrady ideální cestou. Jednou z nejstarších a největších univerzitních zahrad v Evropě je botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Její historie sahá až do roku 1775, kdy ještě sídlila na levém břehu Vltavy. Rozvoj průmyslu kolem Smíchova ovšem nakonec způsobil přesunutí zahrady na Nové město. Zde byla bohužel její část během druhé světové války poničena, přesto se podařilo její krásu opět obnovit a dnes patří k zeleným klenotům samotného centra prahy.

botanicka-zahrada2

Foto: Placehunter

Zahrada je malou oázou uprostřed velkoměsta

„Expozice botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy jsou rozděleny na skleníkové a venkovní. Ve sklenících je stálá expozice tropů a suchých subtropů. Ve venkovní části najdete neuvěřitelné množství rostlin, rozmístěných na všelijakých svazích, skalkách a rašeliništích,“ popisuje místo cestovatelská aplikace Placehunter.

Pokud si myslíte, že květiny nemají teď na podzim co nabídnout, jste na omylu. Zahrada na svých stránkách pravidelně aktualizuje seznam těch, které jsou zrovna v květu. A tak lze jednoduše zjistit, že aktuálně je zahrada plná kvítků sedmikrásek, měsíčku, barvínkovce, čekanky, ibišků či šalvěje.

Uvnitř samotných skleníků na vás pak čekají daleko exotičtější rostliny, které je fascinující pozorovat, ať už kvetou či nekvetou. Obdivovat zde můžete rozsáhlé sbírky sukulentů a kaktusů, letité cykasy, kamélie, myrty a další.

Rozloha celé zahrady má 3,5 hektaru a ročně přivítá až 100 tisíc návštěvníků. Ti zde mohou obdivovat nejen rostliny, ale také navštěvovat řadu výstav, workshopů a dalších akcí. Místo také samozřejmě slouží ke vzdělávání studentů Přírodovědecké fakulty i žáků okolních středních a základních škol.

Nechte se osvítit

Pokud byste návštěvu zahrady a jiných krás Prahy pojali jako dvoudenní výlet, máme pro vás tip na zajímavé ubytování. Apartmán BOMMA umístěný v kubistickém domě Diamant nabízí přespání v netradičním prostoru plném barev a umění, který ozařuje světlo vycházející z magických lustrů a lamp.

bomma-atelier3

Foto: Amazing Places

Spaní je zde až pohádkové

„Jde o jedinečný privátní prostor, který si značka pronajala od majitelů, potomků spisovatele a malíře Adolfa Hoffmeistera, který se svou rodinou v bytě žil. Nově zde můžete zažít vizuálně atraktivní pobyt v ojedinělém prostoru, který se nachází v samém srdci pražského Nového města,“ popisuje místo portál Amazing Places, který nabízí zajímavá ubytování v Česku i zahraničí.

Díky strategické poloze budete mít z ateliéru na dosah ruky celou řadu dalších magických míst, která Praha nabízí. Udělejte si romantickou procházku na Petřín, projděte si nedalekou Folimanku nebo vyjděte na Vyšehrad.

Každé všední ráno posíláme nejzásadnější zprávy dne.