U Ladronky vznikají byty a vily, o jejichž teplo a chlad se bude starat strop. Zahrady navrhne Leffler
Nový projekt v blízkosti Ladronky se zaštiťuje ateliérem Podlipný Sladký architekti, designérským studiem Olgoj Chorchoj a zahradním architektem Ferdinandem Lefflerem.
Výhledy tu budou staromódní, byť nesmrtelné – na Motolský park nebo usedlost Cibulka. V protikladu k tomu je projekt prošpikovaný chytrými technologiemi pro zdravé bydlení. Za sebou má ale i slavná jména, která vdechnou novému developerskému projektu podobu. JRD staví v Praze u Ladronky byty a vily.
Na Císařské vinici nyní rostou čtyři vily, tři řadové domy a dva bytové domy s bezmála sedmdesátkou bytů. Developer se rozhodl pro projekt využít chytré technologie. Zajímavostí je tak například regulace teploty pomocí betonového jádra.
„Chceme použít vytápění a chlazení stropem, a to pomocí aktivovaného betonového jádra v kombinaci s teplenými čerpadly,“ líčí produktový manažer JRD Petr Valeš. Čerpadla mají fungovat na principu země voda, to znamená, že energii ze země získává topná voda. Efektem je především šetření nákladů. Pomoci s teplotou v bytě mají také okna, která izolují teplo.
Vytápění a chlazení pomocí betonového jádra se až dosud používalo především v kancelářských budovách. JRD je nyní přenáší i do domovů. Teplo bude v bytech a vilách měřit zařízení pro chytrou domácnost. Na vinici má fungovat také rekuperace.
Projekt využije rovněž speciálních příček, které nepropouští zvuk. Dost tak bylo překřikování zvuků z jednotlivých místností. JRD se na jejich výrobě podílelo s firmou Vapis. Na Císařské vinici budou také inteligentní boxy na ukládání zásilek.
Developer si k projektu přizval pražské studio Podlipný Sladký architekti. Bytové domy mají mít užitnou plochu 6 400 metrů čtverečních a k dispozici víc jak sedmdesátku parkovacích stání. Každý byt má balkon či terasu, případně předzahrádku. A domy budou mít k dispozici také vlastní vnitřní park. Vily a řadové domy nesou název po odrůdách vinné révy. Bydlet je tak možné v Cabernetu, Merlotu nebo Pinotu.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch JobsKromě architektů se na podobě nového komplexu podílí designérské studio Olgoj Chorchoj a designérka Pavla Hromková ze studia Notakio. Obě studia se podepíšou na podobě základního vybavení v interiéru.
Do třetice do podoby Císařské vinice zasáhne známý krajinářský a zahradní architekt František Leffler z ateliéru Flera. Ten se má postarat o to, aby měly jednotlivé byty a vily nejen krásný výhled, ale navrhne i podobu zahrad a vnitřních parků.
Projekt v Praze 5 se už začal stavět, přičemž s kolaudací se počítá na příští květen. JRD chce, aby Císařská vinice představovala desatero, které zahrnuje zdravý vzduch, příjemné klima, přirozené světlo, vnitřní ticho, zdravé materiály, duševní rovnováhu nebo dostatek zeleně.