Ukrajině pomáhají i tvůrci herního hitu Fortnite. Od fanoušků vybrali přes tři miliardy korun
Jedná se o peníze, za které hráči nakupovali například vylepšení svých postav.
Do pomoci válkou zasažené Ukrajině se zapojuje celý západní svět. Mezi miliardáři, celebritami a firmami všeho druhu se objevují i tvůrci populárních videoher, jmenovitě americké studio Epic Games, autor fenoménu Fortnite. To za čtrnáct dní dokázalo zajistit, aby na humanitární pomoc Ukrajincům putovalo 144 milionů dolarů, respektive 3,2 miliardy korun.
Od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu Ukrajina Zprávy, které se týkají válečného dění na Ukrajině po vpádu ruských vojsk… Začátek ruské invaze:24. února 2022 Více informací už uplynul více než měsíc – a jak se ukázalo například včera, kdy ukrajinské armádě poslal 100 milionů korun zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič, finanční i materiální podpora je tam stále velmi potřeba. Ví to i vedení herního studia Epic Games, které 20. března rozjelo charitativní kampaň.
V rámci ní slíbilo, že veškeré výtěžky z hry Fortnite, jedné z nejpopulárnějších online stříleček současnosti, za období od 20. března do 3. dubna pošle na pomoc Ukrajině, přesněji řečeno na účty charitativních organizací jako jsou UNICEF, Světový potravinový program OSN, Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky či Direct Relief, která se zaměřuje na zdravotnickou pomoc.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch JobsK tomuto úsilí se následně připojil i Microsoft, respektive jeho herní divize Xbox, která věnovala čistý výtěžek z prodeje veškerého obsahu Fortnite v obchodě Microsoft Store za stejné období. Dohromady se tak Epic Games podařilo za zhruba čtrnáct dní nasbírat od hráčů, kteří si ve Fortnite kupovali za skutečné peníze například herní měnu V-Buck, 144 milionů dolarů (přes tři miliardy korun).
„Děkujeme všem, kteří se připojili k podpoře humanitární pomoci lidem postiženým válkou na Ukrajině,“ napsalo Epic Games na Twitter. Tvůrci Fortnite ovšem nejsou jedinou herní společností, která vybírala finance na humanitární pomoc Ukrajincům – například firma Humble Bundle, která prodává kolekce videoher online, vybrala více než dvacet milionů dolarů (440 milionů korun).