Únik z reality za stovky tisíc korun. Bývalí designéři Tesly a SpaceX navrhují modulární příbytky jako z jiného světa
Malé přístřešky amerického startupu Jupe působí tak trochu jako skromná základna nově příchozích intergalaktických kolonizátorů. A vlastně se není čemu divit. Když k úkolu navrhnout prefabrikovaný obytný modul přizvete bývalé zaměstnance vesmírné společnosti SpaceX a neustále rostoucí automobilky Tesla, výsledek bude s jistotou vždy naprosto kosmický.
Za startupem Jupe stojí Jeff Wilson, který byl dříve projektovým manažerem v IBM. Významný post však později vyměnil za život, díky němuž získal přezdívku Professor Dumpster. Po dobu jednoho roku totiž žil v předělaném odpadkovém kontejneru, což mu dalo nový životní směr točící se okolo minimalismu, udržitelnosti a stylového bydlení na pár metrech čtverečních.
Po této jedinečné zkušenosti se pustil do projektu Kasita, v rámci kterého navrhnul zčásti prosklenou modulární kontejnerovou jednotku, která může sloužit jako samostatné solitérní obydlí. Mimo jiné nabízí i možnost jednotlivé moduly vzájemně kombinovat a tím vytvářet větší dům nebo rovnou celý činžák.
Z tohoto projektu však Wilson vystoupil, aby se pustil do realizace dalších plánů, přičemž jedním z nich bylo i velmi zajímavé rande. To prožil s dívkou, se kterou byl ve styku pouze online a spočívalo v cestě trvající 21 dnů, během níž prošli osm zemí jen s tím, co zrovna měli po kapsách. Žádné krosny s náhradním oblečením.
Tato cesta byla natolik šílená, že se dočkala knižního zpracování a všimli si jí i hollywoodští producenti, kteří mají v plánu o ní natočit film. Výlet dost možná Wilsona inspiroval i k tomu, aby založil svůj další projekt pod názvem Jupe, pod kterým produkuje unikátní budky, které jsou silně ovlivněné žánrem sci-fi.