V Masaryčce otevřela nevšední restaurace s pivovarem. Zve na uzené pivo či maso z hliněných pecí

Nový podnik, jehož součástí je i malý pivovar, se rozprostírá na třech patrech a 1 400 metrech čtverečních. A až se otevře zahrádka, usadí až 520 lidí.

fuze-nahled

Foto: Fuze

Masaryčka přivítala novou restauraci Fuze

0Zobrazit komentáře

Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem – tak tahle pranostika letos rozhodně neplatí, protože duben nás přivítal počasím ryze letním. A zdá se, že s vysokými teplotami přišla do Česka i vlna gastronomických novinek a akcí, proto je čerstvé vydání newsletteru Deli nebývale tučné. Vyrazit můžete do barů, do nové kavárny, na degustační večeři i do nové restaurace, jejíž součástí je skleněná varna na pivo.

Načítám formulář...

Fuze

V nepřehlédnutelné pražské Masaryčce, kde se to postupně zahušťuje rozličnými gastronomickými koncepty od kaváren až po cukrárny, nově otevřel podnik Fuze. A nejde o žádné ořezávátko, jelikož se rozprostírá na 1 400 metrech čtverečních na třech patrech a k sezení má 320 míst. Ta navíc co nevidět rozšíří i venkovní posezení, které restauraci rozšíří o dalších 200 míst. Za podnikem ale stojí gastronomická skupina Gare Restaurants, která má v portfoliu například restaurace La Gare nebo Les Moules – na velké provozy je tak vedení zvyklé.

Jak název Fuze napovídá, koncept nové restaurace vychází ze spojování různých přístupů. Zdejší kuchyni, do které mohou hosté nahlédnout, velí šéfkuchař Luděk Munzar. Na menu se rozhodl smísit lokální suroviny a asijské chutě, najdete na něm tak například hovězí tatarák se smaženou rýží, kachní kroketu s kimčchi, ale také dršťky, které tady oproti českému zvyku grilují. Na menu hrají důležitou roli také mušle, a to vzhledem ke spojitosti s již zmíněnou restaurací Les Moules. Polední menu je pak o něco střízlivější a z velké části ho tvoří české klasiky či chody s letmým asijským dotekem.

Specialitou je tady čtveřice hliněných pecí umístěná ve vrchní části restaurace, které se tradičně využívají v Indii. „Ty kombinují výhody otevřeného ohně a pece. Maso pečeme v celku podle principu od čumáčku po ocásek při teplotě 450 stupňů Celsia. Získává tak vůni ohně, ale zároveň zůstává šťavnaté,“ vysvětluje šéfkuchař. Větší skupiny hostů dostanou maso naservírované doprostřed stolu a budu ho moct sdílet.

Důležitým elementem, který zároveň padne do oka hned při vstupu do restaurace, je skleněná varna na pivo, jediná svého druhu v Česku. „Čepovat se bude místní ležák, tmavé i svrchně kvašené pivo a sezonní speciály,“ upřesňuje sládek Aleš Paik, který má zdejší pivovar na starosti. Výstav je plánovaný na 1 500 hektolitrů ročně. Kromě klasiky v podobě dvanáctistupňového ležáku si tady můžete dát i tmavou čtrnáctku nebo specialitu v podobě polotmavého uzeného piva. Nutno ale podotknout, že jeho uzená chuť je velmi decentní a příjemná.

Za odvážným interiérovým pojetím Fuze stojí pražské architektonické studio Pizingers Morix. Jeho tým pomocí různých stavebních materiálů a prvků prostor efektivně rozčlenil a zútulnil. Stěny zdobí výrazné kobercové tapiserie ze studia Masopust, ti všímavější neminou výzdobu na podlahách a stolech od Tomáše Javůrka a na zdech graffiti od Davida Strausse. Interiér v budoucnu oživí také výhled do přilehlého parku, který vznikne na střeše vlakového nástupiště.

Novinek na české gastronomické scéně je ale mnohem více. Pokud si chcete přečíst o těch dalších, podívejte se na poslední vydání newsletteru Deli.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym