Virtuální realitu využívá v rehabilitaci i péči o psychiku. Český startup získal 15 milionů

VR Life proměnil nové technologie ve fungující produkt. Vyvíjí i aplikaci, která neurochirurgům pomůže s operacemi pacientů v bdělém stavu.

Peter BrejčákPeter Brejčák

jan_9709

Foto: VR Life

Jana Trdá, zakladatelka startupu VR Life

0Zobrazit komentáře

Loni od andělských investorů získal 2,5 milionu korun, nyní v dalším kole nabírá patnáct milionů. Český startup VR Life zakladatelky Jany Trdé kromě investorů poutá i zájem klientů, kteří jeho aplikace využívají pro rehabilitaci, aktivizační cvičení či péči o psychické zdraví. Od nově získaného kapitálu si slibuje posílení vývoje produktů, ale také urychlení vstupu na zahraniční trhy.

Jana Trdá zakládala vlastní startup s cílem vyvíjet inovativní řešení založené na technologii virtuální reality. Zlomovým obdobím se pak pro VR Life stala pandemie koronaviru, během které tým vyvinul aplikaci VR Vitalis a plnohodnotně se zaměřil na zdravotnický segment. Z této aplikace se stal klíčový produkt startupu.

VR Vitalis pomáhá s rozvojem kognitivních funkcí, aktivizací horních i dolních končetin, dýcháním, relaxací či nápravou držení těla pacientů. Produkt už úspěšně využívá řada zdravotnických a rehabilitačních zařízení, ale také firmy a instituce v rámci preventivní péče o zaměstnance. Patří mezi ně například Lázně Darkov, Fakultní nemocnice Ostrava, Centrum trénování paměti Ostrava i Škoda Auto.

Mimo jiné pak VR Life pracuje také na aplikaci Awake, která podle Trdé přináší slibné výsledky v oblasti neurochirurgických zákroků, při kterých lékaři operují pacienta v bdělém stavu. V blízké době chystá uvedení produktu zaměřeného na domácí fyzická, rehabilitační a dechová cvičení.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

V dalším rozvoji startupu pomůže i nový investor. Společnost Molecular HydroGEN Investment Group, patřící pod H2 Global Group, která se zabývá využitím molekulárního vodíku ve zdravotnictví i dalších oblastech, do VR Life vkládá 15 milionů korun výměnou za „významný podíl“. Obě firmy přitom již spolupracují na vývoji společného produktu, který má propojovat virtuální realitu s inhalací molekulárního vodíku.

Tato metoda podle Trdé pomáhá snižovat příznaky dušnosti a chronického nachlazení. Virtuální realita do terapie vnáší nový rozměr „imerze“, který pozitivní účinky významně umocňuje. Potenciál tohoto řešení dokládá i žádost o patent a průmyslový vzor, kterou společně obě firmy podaly.

„Bridge investice je důležitým krokem pro náš další rozvoj a expanzi na nové trhy a další tržní segmenty. Naším společným cílem je globální expanze, která se neobejde bez vstupu investorů v dalších investičních kolech, která aktuálně plánujeme,“ dodává Trdá.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

CzechCrunch Jobs