Vyfocením jídla přes aplikaci Foodvisor zjistíte, z čeho se skládá a jaké jsou jeho nutriční hodnoty

Filip HouskaFilip Houska

492C76B6-38DE-4196-95A3-C32B86B49BB2
0Zobrazit komentáře

Nelze zpochybňovat situaci dnešní doby, kdy se čím dál více lidí začíná přiklánět ke zdravější stravě. S růstem mediálního nátlaku o tom, co špatného člověk v běžném jídle konzumuje a nejrůznějších mobilních aplikací, které dokáží poměrně přesně měřit příjem kalorií a dalších hodnot, vlastně není ani čemu divit. Právě takové aplikace, jež dokáží chtějí zároveň motivovat, mohou být klíčovým prvkem (včetně vlastního odhodlání) pro zdravější život.

Podobně to vnímá i francouzský startup Foodvisor. Ten stojí za stejnojmennou aplikací, která je typickým prostředkem pro monitorování hodnot, které do svého těla dostáváte. Foodvisor totiž dokáže na základě strojového učení, respektive metody „deep learning“, zjistit nutriční hodnoty daného jídla, a to pouhým vyfocením.

clever

Přečtěte si takéČeský startup CleverAnalytics vyvinul nástroj pro analýzu byznysových dat na mapáchČeský startup CleverAnalytics vyvinul nástroj pro analýzu byznysových dat na mapách

Celý proces spočívá v pořízení fotky konkrétního pokrmu, která takřka ihned podstoupí analýzu, na jejímž základě zjistíte, kolik proteinů, sacharidů, tuků nebo vlákniny vaše jídlo obsahuje. Zároveň rozezná i jednotlivé suroviny, což se může hodit v případech, kdy přesně nevíte, co jíte.

Jelikož Foodvisor spolupracuje v rámci iOS s fitness aplikacemi Apple Health, dokáže měřit i výdej kilokalorií a následně vás informuje, kolik kilokalorií byste do sebe ještě měli dostat, případně o jaké množství jste vaši stanovenou hranici na základě věku, váhy, výšky a sportovní aktivity překročili. Nechybí ani možnost denního, týdenního či měsíčního grafického vyobrazení a porovnání.

Aplikaci Foodvisor můžete zdarma stahovat na App Store (iOS). Varianta pro operační systém Android je zatím nedostupná.

Díky tomuto projektu si můžete za Bitcoin nebo Ethereum koupit luxusní automobil Lamborghini

moonlambos2
0Zobrazit komentáře

S obrovským množstvím kapitálu, který se hrne do kryptoměn a především pak do Bitcoinu, se čím dál více lidí utvrzuje v tom, že se vyplatilo těch několik let od prvotní investice počkat a nyní za to sklízet patřičné ovoce. Ti, kteří kdysi koupili stovky nebo tisíce Bitcoinů za jednotky či desítky dolarů se dnes stali dolarovými milionáři a své peníze postupně chtějí dostat ven.

Převádět Bitcoin do dolarů, eur či korun je v podobných částkách často obtížné a proto se podobní šťastlivci uchylují k utrácení přímo na virtuální měnu. To nově mohou využít na serveru Moonlambos, který prodává prostřednictvím partnerských dealerů automobily Lamborghini a další luxusní značky výhradně za platbu ve formě kryptoměn, konkrétně Bitcoinu či Ethereum.

dot1

Přečtěte si takéČeští STRV představili mobilní hru Dot 2 Dot. Očekávají od ní příjmy v milionech dolarů ročněČeští STRV představili mobilní hru Dot 2 Dot. Očekávají od ní příjmy v milionech dolarů ročně

Nejlevnější Lamborghini jde tak prostřednictvím webu pořídit za 5-7 Bitcoinů – při dnešní ceně tedy zhruba 95-133 tisíc dolarů. Pro dřívější investory to tak znamená, že si teoreticky mohou pořídit takový vůz za několik desítek či stovek dolarů – počítáme-li hodnotu původní investice. Naopak nejdražší je v nabídce Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce Roadster, které pořídíte za 37.27 BTC, tedy více než 708 tisíc dolarů.

moonlambos

Název Moonlambos je odvozený od spojení „To the moon“, které se využívá na trhu s kryptoměnami pro extrémně rychlý, mnohdy tisíci či desetitisíci procentní růst hodnoty jednotlivých měn. Zakladatelé stojící za Moonlambos zároveň založili iniciativu HODL, která má pod sebou i dva další projekty založené na podobné technologii. Konkrétně pak jednoduchou online směnárnu Apollo, primárně zaměřenou na platbu kartou za Bitcoin a také vlastní měnu Eltcoin.