Vypadají podobně jako Rolexky, akorát jsou chytré. Withings uvádí nové hodinky, které ladí k obleku i neoprenu

withings-1

Foto: Withings

Nové chytré hodinky značky Withings

0Zobrazit komentáře

Ačkoliv jsou chytré hodinky stále dostupnější, nejsou pro každého. Někomu vadí neustálé notifikace, jinému nevyhovuje časté nabíjení a někdo má třeba pocit, že se nehodí k jeho oblečení. Tyto problémy ale nutně neznamenají, že musíte zůstat u klasických mechanických hodinek. Můžete zvolit třeba hodinky hybridní, které si berou to nejlepší z obou verzí. Na takových pracuje i společnost Withings.

Z dílny francouzského výrobce spotřební elektroniky vychází nejnovější model zvaný ScanWatch Horizon, který je vylepšenou variantou edice ScanWatch a na první pohled připomíná třeba luxusní Rolexky, avšak zároveň disponuje celou řadou chytrý funkcí. Můžete s nimi monitorovat zdraví a další činnosti a na jedno nabití mají vydržet až měsíc. Přitom si zachovávají téměř vše, co by měly mít dobré mechanické hodinky.

Součástí je i třeba potápěčská otočná ocelová luneta sloužící pro měření času stráveného pod vodou, safírové sklíčko neodrážející světelné paprsky i luminiscenční ručičky pro kontrolu času za snížené viditelnosti. Právě skutečné analogové ručičky jsou jednou z věcí, která tyto hodinky spojuje s českými hodinkami Ad Maiora, s nimiž přišla koncem loňského roku na trh brněnská firma Leitners.

Ačkoliv se ScanWatch Horizon ani netají určitou podobností s populárními modely Submariner od Rolexu nebo Seamaster od Omegy, na rozdíl od těchto exkluzivních kousků není nově představený hybridní model plně potápěčský. Nové hodinky od Withings jsou zatím nejodolnějším představeným modelem a měly by být vodotěsné až do 100 metrů hloubky, což je sice pro většinu rekreačních potápěčů bezesporu dostačující, ale Rolex i Omega u zmíněných modelů deklarují vodotěsnost až do hloubky 300 metrů.

withings-4

Foto: Withings

„Hlavní misí bylo vytvořit nádherné zařízení, které budou lidé rádi nosit. Díky tomu i data, která naše hodinky naměří, budou mít vypovídající hodnotu pro jejich život. Potápěčské hodinky byly vytvořeny ve 20. letech, aby námořníci měli osobitý nástroj pro měření času při manévrech pod vodou. V 50. letech se pak staly módním doplňkem. A teď jsme díky pokročilým lékařským funkcím schopni zprostředkovat Withings ještě více uživatelům,“ říká firma.

Na rozdíl od mechanických hodinek ale na druhou stranu Withings ScanWatch Horizon disponují řadou chytrých funkcí. Je jasné, že nabídka je v porovnání třeba s Apple Watch omezená, ale i přesto dokáží spolehlivě rozeznat až třicet pohybových aktivit, měřit srdeční tep i okysličení krve, a dokonce zvládnou rozpoznat i příznaky některých zdravotních komplikací, jako je spánková apnoe nebo krátká zástava dechu ve spánku (i když mezi odborníky diagnostika těchto chorob pomocí hodinek budí určité pochybnosti).

Při běžném používání by hodinky na jedno nabití měly vydržet i více než měsíc, což je naopak zásadní výhoda třeba proti zmíněným Apple Watch, které je potřeba nabíjet de facto každou noc, případně obden. Pomocí Bluetooth se pak hodinky od Withings spárují s telefonem a jsou schopny využívat jeho GPS k monitoringu sportovních tras. Nasbíraná data se ukládají do oficiální aplikace firmy na iOS či Androidu.

ScanWatch Horizon již mají uvedení na trh za sebou v několika evropských zemích a na oficiálním webu se prodávají za 500 eur (zhruba 13 tisíc korun), akorát jsou v době psaní článku zcela vyprodané – jak budou zpět skladem, mělo by být možné si je objednat také do Česka. Hodinky jsou nabízeny buď s klasickým ocelovým řemínkem nebo se sportovním gumovým páskem. Z barevných provedení je možné sáhnout po zelené nebo modré verzi.