Výplata mzdy kdykoliv v měsíci. Tuzemský startup PalmApp získává desítky milionů i od České spořitelny

Peter BrejčákPeter Brejčák

seed_starter_palmapp_02

Foto: PalmApp

Zakladatelé PalmApp Petr Ladžov, Vojtěch Pihrt, Miroslav Koudelka

0Zobrazit komentáře

V České republice je tradičním modelem dostávat výplatu jednou za měsíc. Trend takzvané výplaty mzdy kdykoliv, což je běžná praxe v některých zahraničních zemích, pomalu začíná zajímat i tuzemské společnosti a v realizaci jim pomáhá několik startupů. Jedním z nich je PalmApp, který nyní získává finanční podporu od České spořitelny a společnosti ZenX Capital.

„Naším produktem v podstatě naplňujeme základní ekonomickou poučku, že jedna koruna dnes má větší hodnotu než jedna koruna zítra. Moderní technologie umožňují přinést řešení bez komplikace pro administraci výplaty platů či mezd,“ říká ředitel PalmAppu Petr Ladžov s tím, že výplata mzdy na vyžádání se může stát řešením finančních tlaků lidí.

PalmApp totiž podle svých tvůrců umožňuje zaměstnancům lépe sladit své příjmy a výdaje tím, že si výplatu mohou rozprostřít do několika výplatních termínů dle aktuálních potřeb. Ovšem jen za období, které u zaměstnavatelů odpracovali a vydělali.

Na trhu působí PalmApp o něco více než rok, koncem roku 2020 jej zakládala podnikatelská trojice Petr Ladžov s většinovým podílem, Miroslav Koudelka a Vojtěch Pihrt. V další expanzi produktu i do zahraničí teď startupu pomohou také investoři. Celkem 27 milionů korun do firmy vkládá investiční program Seed Starter České spořitelny, jenž investoval dvě třetiny z částky, a společnost ZenX Capital.

seed_starter_palmapp_01

Foto: PalmApp

Petr Ladžov z PalmApp, Kateřina Manley a Jiří Skopový ze Seed Starter

Pro Seed starter jde o celkem třetí investici, ještě v roce 2020 podpořil startup Investown, který drobným investorům umožňuje investovat do nemovitostí, loni pak desítky milionů korun vložil do českého Signi věnujícího se elektronickým podpisům.

V případě PalmAppu na našem trhu nejde o jediné podobné řešení, přímou konkurencí je například projekt Advanto s finanční podporou od investičního vehiklu V-Sharp Alpha Michala Menšíka.

„Za naši hlavní konkurenční výhodu vnímám fakt, že máme za sebou dva silné partnery, kteří nám pomohou v expanzi na zahraniční trhy, zejména do zemí, kde působí Erste Bank,“ popisuje Petr Ladžov pro CzechCrunch a jmenuje přitom Rakousko, Rumunsko, Maďarsko a Slovensko. Díky spolupráci s PalmAppem chce výhody této aplikace využívat také Česká spořitelna, která zvažuje, že ji nabídne svým klientům i zaměstnancům.

„Oslovilo nás řešení, jak poskytovat lidem rychlý a flexibilnější přístup k finančním prostředkům, na které mají díky odvedené práci nárok. Pokud peníze potřebují v danou chvíli, nemusí čekat na standardní výplatní termín a mohou se tím vyvarovat například nevýhodné půjčky u nefinanční instituce,“ komentuje Jiří Skopový, lídr programu Seed Starter.

„Věříme, že se Česká spořitelna stane největším z dosavadních klientů PalmAppu. Implementace našeho řešení v rámci České spořitelny bude důkazem, že jsme schopni jej doručit úplně každému zaměstnavateli,“ dodává Petr Ladžov.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina