Vytáhněte karimatky. Se slovenskou fitness službou Fitshaker si doma zacvičíte i s trenérem

Do Česka vstupuje slovenská fitness služba, která nabízí online lekce či živé skupinové tréninky pro domácí cvičení. Fungují na mobilu i v televizi.

Jiří BlatnýJiří Blatný

fitshaker

Foto: Fitshaker

Peter Švaral, zakladatel služby Fitshaker

K vysněné postavě nebo minimálně lepšímu pocitu ze sebe samotného člověk nutně nepotřebuje platit za permanentky do fitness center, která jsou navíc často plná a na cvičící stroje se s trochou nadsázky stojí fronty. Zatímco pro některé je návštěva gymu denním rituálem, pro jiné noční můrou. Právě druhou skupinu chce také v Česku oslovit slovenská online fitness služba Fitshaker. Ta pod dohledem zkušených trenérů nabízí tréninky na dálku, které si můžete pustit na televizi nebo tabletu. Navíc umí připravit i osobní cvičební plán.

Na Slovensku funguje fitness platforma Fitshaker od roku 2014. Její kurzy a online cvičební programy si vyzkoušelo přes 72 tisíc lidí a dnes ji pravidelně využívá více než dvacet tisíc uživatelů. Podle jejího zakladatele Petera Švarala je tak Fitshaker na slovenském trhu ve svém oboru jedničkou a rád by prorazil také v Česku. „Snažíme se lidi motivovat a pomáháme jim dostat se do formy, aniž by museli do drahého fitness centra,“ říká. Cvičení doma navíc šetří i čas.

Expanze do Česka nyní pro Fitshaker představuje logický krok. „Máme za sebou osm let vývoje, během kterého se nám podařilo vychytat všechny mouchy na domácím trhu a inovovat Fitshaker tak, že ho můžeme s klidným svědomím ukázat celému světu,“ říká Švaral. Důležité podle něj je, že o cvičení doma je stále velký zájem i po uvolnění protiepidemických opatření. „Naše hlavní výhoda je, že nemusíte nikam chodit a tím pádem šetříte čas i peníze,“ říká zakladatel Fitshakeru.

Online fitness službu tak využijí jak pracovně vytížení lidé, tak třeba maminky na mateřské dovolené. Peter Švaral s myšlenkou na Fitshaker přišel, když se svou manželkou před deseti lety začali nahrávat cvičební videa na YouTube. „Tehdy to byla převážně zumba. Vedli jsme živé lekce a chtěli jsme lidi hlavně naučit náročnější kroky ještě před tím, než přijdou přímo do tělocvičny,“ vzpomíná.

fitshaker1

Foto: CzechCrunch

Fitshaker nabízí lekce pro domácí cvičení

Zájem o jejich videa postupně rostl a lekce sledovali lidé z různých koutů Slovenska i ze zahraničí. „To byl impuls, kdy jsme si uvědomili, že umíme naše cvičení dostat do obýváků tisíců lidí, kteří by jinak tyto možnosti ve své vesnici či městě neměli,“ říká Švaral. Do Česka teď Fitshaker přichází jednak kompletně v češtině a navíc přináší i skupinové lekce nebo cvičení s tuzemskými trenéry.

„Každý týden tak můžete cvičit u živých přenosů s renomovanými trenéry, jako je Hanka Kynychová, Jan Caha, Lea Vršecká, Zuzana Klingrová, Jan Kempa nebo Zuzka Light,“ říká Švaral. Službu si lze pořídit formou předplatného, které stojí 249 korun měsíčně. Jeho součástí je neomezený přístup ke všem videím a v případě předplatného na celý rok také elektronické knihy se zdravými recepty.

K samotnému cvičení přitom stačí pouze karimatka v obýváku a televize nebo tablet, kde jednotlivá videa sledujete. Ve Fitshakeru navíc člověk může zadat konkrétní cíl a aplikace navrhne tréninkový plán šitý na míru, ať už chce zhubnout, zlepšit svou pohyblivost nebo nabrat svaly. Slovenská firma má totiž díky podrobné práci s daty velmi dobrou představu o tom, jak lidé Fitshaker používají.

„Data našich zákazníků samozřejmě přísně střežíme. Nicméně díky nim například víme, že nejoblíbenější jsou krátká, patnáctiminutová videa zvaná Fit in 15,“ vysvětluje Švaral a dodává, že nejčastěji si uživatelé službu spouštějí na mobilu. I tomu jednotlivé lekce a jejich podobu či formu uzpůsobují. Vedle aplikací pro iOS a Android funguje Fitshaker také na televizích Samsung a rýsuje se i spuštění na LG.

Služba se zároveň snaží překonat typickou nevýhodu domácího cvičení, kdy běžně necvičíte v reálném čase a necítíte se tak být součástí skupiny. I s tím si ale prý dokáže Fitshaker poradit. „Kromě klasických cvičebních videí nabízíme také živé lekce, které probíhají pětkrát týdně v určité časy, kdy si naši uživatelé můžou zacvičit všichni najednou,“ říká zakladatel fitness projektu.

Právě na komunitě slovenská služba stojí a její členové se vzájemně podporují a motivují. „Ať už je to pozitivní motivace po úspěšné proměně, nebo podpora, když někdo zrovna nemá chuť do cvičení. Komunita ho může nakopnout,“ říká Švaral, který je přesvědčen, že stejně jako na Slovensku funguje fitness komunita také v Česku. Navíc jeho platforma nabízí dvouměsíční garanci na vrácení členství, pokud uživatelé nejsou spokojeni. Do budoucna se prý mohou těšit třeba na propojení s chytrými hodinkami nebo větší gamifikaci při cvičení.

Partnerem článku je společnost Fitshaker. V rámci CzechCrunch Premium spolupracujeme s vybranými partnery, se kterými připravujeme obsah na míru. Více najdete zde.