Za miliardy prodal firmu, pak se roky soudil a vyhrál. Teď zmizel na dně moře, kolegu srazilo auto
Mike Lynch v červnu vyhrál spor o prodej své firmy. U Sicílie se s ním nyní potopila jachta, o víkendu pak auto srazilo jeho spolupracovníka od soudu.
Zakladatel Autonomy Mike Lynch
V červnu kalifornský soud zprostil britského podnikatele Mika Lynche obžaloby z podvodu, kterého se měl dopustit, když před 13 lety prodal za 12 miliard dolarů svou firmu Autonomy do rukou obra Hewlett-Packard. Zamotaná a pro obě strany bolavá sága se zdála být alespoň na území USA u konce. Nyní podle všeho skončila definitivně a tragicky – Lynch se nejspíš utopil při havárii své jachty u břehů Sicílie, kam vyrazil oslavit vítězství u soudu.
Thomas Bayes byl významným britským duchovním konce 18. století. Historie si jej ovšem pamatuje jako matematika a statistika, který dal jméno jednomu ze směrů teorie pravděpodobnosti: Bayesova věta, respektive Bayesova interference či bayesovská statistika. Ale byla po něm pojmenovaná i luxusní šestapadesátimetrová plachetnice, která se v pondělí potopila kousek od sicilského Palerma.
Na palubě bylo tu noc jednadvacet lidí, kromě několika členů posádky především hosté majitelky lodi Angely Bacares a jejího muže Mika Lynche, kteří s ním vyrazili na Středozemní moře na oslavu. Podnikatel je pozval na výlet poté, co si v červnu vyslechl zprošťující rozsudek od poroty kalifornského soudu. Ta řekla, že se nedopustil podvodu při prodeji své společnosti Autonomy. Koncern HP za ni v roce 2013 zaplatil 12 miliard dolarů a ve své době to byl jeden z největších technologických dealů, který v Británii katapultoval Lynche mezi byznysové hvězdy. Říkalo se mu dokonce britský Bill Gates.
V troskách jachty, kterou v roce 2008 vyrobila italská společnost Perini Navi, spolu s IT magnátem zemřeli nejspíš také investiční bankéř a šéf Morgan Stanley Bank International Jonathan Bloomer se svou ženou nebo Lynchův advokát z kanceláře Clifford Chance Chris Morvillo. Jejich těla pravděpodobně uvízla ve vraku, který se nachází na dně moře v hloubce 50 metrů.