Zapojte se do diskuzí a uložte si články na později. CzechCrunch spouští nové funkce

Nyní budete mít možnost pustit se do diskuzí na témata, která vás zajímají. Vaše názory jsou důležité pro nás i pro celou komunitu.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

komentare_clanek-3

Foto: CzechCrunch

Komentujte pod články CzechCrunche

6Zobrazit komentáře

Rádi bychom vám představili novinku na webu CzechCrunche – komentáře a diskuze pod našimi články. Zároveň spouštíme další funkce, které vám umožní ještě více interagovat s obsahem, jež vás zajímá.

CzechCrunch jako hlavní zdroj informací používá už více než 1,2 milionu lidí měsíčně, přičemž až 40 procent z nich se na náš web vrací každý den přímo přes svůj prohlížeč. To je v dnešní době sociálních sítí nadprůměrné číslo.

„Právě této cílové skupině bychom rádi nabídli něco navíc a zážitek na našem webu jim ještě trochu zatraktivnili. Nově uživatelé mají možnost zapojit se s ostatními čtenáři do diskuzí a dále rozvíjet témata, kterým se věnujeme. CzechCrunch tak do jisté míry získá funkcionalitu sociálních sítí včetně uživatelských notifikací a tomu přidružených věcí,“ vysvětluje spoluzakladatel CzechCrunche Michal Ptáček.

Na co se můžete těšit?

Komentování článků: Nově můžete okamžitě reagovat na naše články. Sdílejte své myšlenky, názory a připomínky s ostatními čtenáři. Zjistěte, co si myslí ostatní, a rozvíjejte diskuze na různá témata.

Debaty s ostatními: Můžete také reagovat na komentáře jiných čtenářů, pokračovat v konverzacích, pokládat otázky a diskutovat o tématech, která vás zajímají.

komentare_clanek-uložení

Foto: CzechCrunch

Nestihli jste článek dočíst? Uložte si ho na později

Sledování diskuzí: Pokud na váš komentář někdo zareaguje, objeví se vám notifikace v profilu i ve vaší e-mailové schránce. To vám umožní zůstat v obraze.

Otevřené a respektující prostředí: Chceme, aby naše komunita byla místem, kde se lidé svobodně vyjadřují, ale také respektují názory druhých. Prosíme o dodržování pravidel slušného chování. Pokud budou mít komentáře nevhodný obsah, budou čekat na schválení, případně prosíme o jejich nahlášení.

Ukládání článků na později: Pokud narazíte na článek, který si chcete přečíst později, nemusíte si ho pamatovat. Stačí ho uložit do svého profilu a kdykoliv se k němu vrátit.

Hodnocení článků srdíčkem: Líbil se vám článek? Doporučili byste ho i ostatním? Ohodnoťte ho lajkem v podobě srdíčka, pomůžete i dalším čtenářům najít ty nejlepší texty.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Těšíme se na vaše příspěvky, postřehy a zážitky. Vaše názory jsou důležité pro nás i pro celou komunitu. Co na to říkáte? Napište nám své postřehy na nové funkce klidně hned pod tento článek!

Jak začít:

Registrovat se: Pokud jste již naším registrovaným čtenářem, přihlaste se ke svému účtu. Pokud ne, registrujte se a vytvořte si svůj profil.

Čtěte a komentujte: Prohlížejte si naše články, čtěte komentáře od ostatních a přidávejte své názory. Pamatujte na to, že konstruktivní a respektující komunikace přispívá k pozitivnímu prostředí. I proto vyžadujeme pro komentování vaše jméno.

Zapojte se do debat: Nebojte se reagovat na komentáře jiných čtenářů a rozvíjet diskuzi. Každý názor má svou hodnotu.

Výhody registrace: Mezi další výhody registrace patří ukládání článků na později, jednodušší vyplňování formulářů pro koupi vstupenek na eventy CzechCrunche nebo lajkování – a tím pádem doporučování článků dalším čtenářům.

Děkujeme, že jste s námi, a těšíme se na společné debaty, diskuse a sdílení článků!

Mám hysterčit teď, nebo až zítra? Třicítky v říjnu jsou prima, jenže je to průšvih. Globální

Meteorologové naměřili v úterý 3. října bezmála třicetistupňová vedra. Lenka Chlubnová popisuje, proč to je nebezpečná zpráva.

Letošní podzim je zatím rekordně teplý, za vším je ale změna klimatu

1Zobrazit komentáře

Glosa Lenky Chlubnové: „Začátek října a 28 stupňů! Jdu ven v kraťasech!“ pípla mi dneska zpráva od kamarádky, která se svým nadšením není jediná. Zdá se, že z letních teplot v říjnu jsem zoufalá jen já a prodejci zimních bund.

Jenomže moje klimatická úzkost, jak už někdo stihl stav, kdy panikaříte z toho, že v sandálech šlapete po spadaném listí na chodníku, pojmenovat, má své důvody. Tenhle teplý podzim totiž není jen tak. Na svědomí ho má globální oteplování, které sice u nás dělá příjemné počasí, jinde ale zabíjí lidi.

Letošní červenec byl nejteplejším měsícem za tisíce let. Generální tajemník OSN mluvil v létě o tom, že začala doba globálního varu. Důsledkem toho varu jsou velmi špatně zvládnutelné požáry, letos s nimi bojovali v Řecku, Itálii i Španělsku. Mimo Evropu bohužel už pravidelně a hlavně čím dál víc hoří v USA, Kanadě nebo Austrálii.

Vysoké teploty zabíjejí i lidi. Podle deníku New York Times v loňském roce kvůli nim zemřelo jen ve státě Texas přes 300 lidí. V některých místech už člověk nepřežije bez funkční klimatizace. Američtí novináři popisují případy, kdy člověk zemřel prostě proto, že se mu klimatizace doma rozbila.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Kolosálních problémů, o kterých toho zatím tady ve střední Evropě moc nechceme vědět, dosahují sucha a vedra v Africe. Jaké to může mít důsledky, není těžké si při pohledu na migraci přes Středozemní moře domyslet.

Neotepluje se ale jen na pevnině. Z moře kolem Floridy se letos v létě stala vířivka. Teplota vody tam dosahovala 38 stupňů. Proč je to problém? Ve velkém hynou třeba vzácné korály a není to dobré ani pro ryby. Do toho tají ledovce, které zároveň méně a méně pomáhají ochlazovat Zemi.

Nakazila jsem vás svojí klimatickou úzkostí a říkáte si, jestli tu všichni umřeme, nebo se s tím ještě dá něco dělat? Současná levicová mládež řeší svoji frustraci z generace svých rodičů, kteří mají pořád ještě pocit, že se nic moc neděje, přilepováním se k silnici. To bych jako řešení úplně nedoporučovala.

Nabízí se začít každý sám u sebe. Zmenšit spotřebu masa, chodit pěšky nebo MHD, nepoužívat tolik auto. Přemýšlet o tom, co si kupuju na sebe, a vykašlat se na fast fashion. Třídit odpad, nakupovat bezobalově nebo prostě tak, abychom neplýtvali. Poděkuje vám vaše peněženka i planeta.

Důležitý je taky tlak na politiky. Schválně si najděte svého poslance či senátora nebo europoslance a napište mu. Dejte mu najevo, že na rozdíl od různých lobby vám o tuhle planetu jde.

A až to uděláte, klidně si jděte dát na zahrádku vaší oblíbené restaurace kafe nebo pivo. Že je to teplo fajn, to nemá v tuhle chvíli cenu popírat. Tak si ho užijte a choďte ven, dokud to jde.