Život na moři za 50 tisíc měsíčně. Luxusní výletní loď s vámi během tří let obepluje svět

Cesta kolem světa za... tři roky? Turecká výletní společnost nabízí nevšední dovolenou, kvůli které se budete muset doslova přestěhovat.

Filip HouskaFilip Houska

miray-cruises

Foto: Miray Cruises

MV Gemini, výletní loď, která se pro některé stane domovem

0Zobrazit komentáře

Dokážete si představit, že si sbalíte věci, předáte domácnost někomu jinému a vyrazíte na tři roky dlouhou plavbu, během které urazíte přes 200 tisíc kilometrů a navštívíte více než stovku zemí za cenu okolo 50 tisíc korun měsíčně? Pokud ano, tak vás turecká výletní společnost Miray Cruises vítá na palubě. A po dobu třiceti šesti měsíců budete její luxusní zaoceánské lodi říkat domov.

Zatímco běžně lidé kupují dovolené na výletních lodích na pár týdnů, během kterých stihnou procestovat třeba oblast Karibiku nebo Středomoří, z Turecka nyní přichází nabídka rovnou na nový životní styl. Miray Cruises spustily prodej nevšední plavby, v rámci které poznáte prakticky celý svět. Má to ovšem několik háčků, které pro některé mohou být utopické, pro jiné však zcela fascinující.

Jak už naznačuje název výletu Life at Sea Cruises, na zaoceánskou loď se budete muset rovnou „přestěhovat“ – plavba totiž souhrnně trvá tři roky. Během nich se však podíváte jak na nejznámější památky (od Sochy Krista Spasitele v brazilském Riu přes Machu Picchu v Peru až po pyramidy v egyptské Gíze nebo Velkou čínskou zeď), tak na prosluněné pláže více než stovky exotických destinací.

Parametry celé plavby jsou obecně velmi dobrodružné. Miray Cruises uvádějí, že za tři roky na cestách loď zakotví v 375 přístavech po celém světě, přičemž 208 z nich bude na jednu či více nocí. Celkem je v plánu navštívit 135 zemí napříč sedmi kontinenty, urazit více než 200 tisíc kilometrů a vytvořit životní zážitek pro 1 074 cestujících, což je maximální kapacita lodi MV Gemini, která cestu absolvuje.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Loď obepluje celou Jižní Ameriku (s přestupem na jih až k Antarktidě), propluje Karibikem a oběma pobřežími Střední Ameriky, poté se vydá na západní pobřeží Severní Ameriky a přepluje na Havaj. Následovat bude asijský kontinent, zahrnující Japonsko, Jižní Koreu a Čínu. Cestující se podívají také na Bali, do Vietnamu i Kambodži, chybět nebude ani Singapur či Kuala Lumpur.

Poté se cesta stočí na Austrálii a Nový Zéland, loď propluje jižním Pacifikem, pak okolo Indie a Srí Lanky, navštíví Maledivy a Seychely. V plánu je i Afrika, konkrétně třeba Zanzibar nebo Jihoafrická republika, následně se MV Gemini vydá ke Svaté Heleně, Kanárským ostrovům a Madeiře. Plavit se budou lidé také kolem Středozemního moře a severní Evropy.

Jen o poznávání světa ale plavba nebude – lidé se na ní musí i nějak živit. Jídlo a pití jim budou na palubě zajišťovat restaurace a bary, peníze si ale musejí nějak obstarat. Tři roky bez práce mohou být pro řadu lidí finančně zdrcující, proto je na lodi k dispozici pracovní zázemí s připojením k internetu (údajně od služby Starlink Elona Muska), několik zasedaček, až čtrnáct kanceláří, knihovna a networkingové místo.

plavba_1x

Foto: Life at Sea Cruises

Vybavení na lodi

Pro potřebný oddych má na pasažéry čekat jak bazén, tak wellness centrum nebo posilovna. Zejména pro dámy bude k dispozici i kosmetický salón. Dále Miray Cruises zmiňují, že na své si přijdou také milovníci filmu a hudby. Zjednodušeně řečeno má být loď vybavena vším, co je běžné v životě lidí na pevnině. Ať už na plavbu vyrazíte sami, s partnerem či partnerkou nebo celou rodinou. V případě potřeby bude součástí i lékařský personál.

Teď ovšem to nejdůležitější – cena. Ta se liší podle toho, v jaké kajutě z celkových 400 budete bydlet. V základní verzi ubytování na vás bude čekat pokoj o výměře dvanácti metrů čtverečních za 30 tisíc dolarů na rok na osobu, tedy asi 645 tisíc korun. V přepočtu na měsíce tak půjde o částku okolo 50 tisíc korun. V případě zájmu se však budete muset upsat na celé tři roky, což má vyjít na 90 tisíc dolarů (1,9 milionu korun).

Prémiovější varianta ubytování s balkonem a dvojnásobnou výměrou vychází na 110 tisíc dolarů za rok na osobu, tedy asi 2,4 milionu korun. Turecká výletní společnost ovšem láká i na cenově výhodnější verze v případě, že nebudete cestovat sami – seriózní zájemci by tak měli hlavně vyplnit formulář na webu a rovnou se s firmou spojit. Balíčků (a výhod) totiž bude s největší pravděpodobností více. Potřebná má být i záloha, minimálně ve výši 45 tisíc dolarů.

A kdy se vyráží? Z tureckého Istanbulu loď vypluje 1. listopadu, pak dojede do španělské Barcelony (5. listopadu), kde nabere další cestující, a finálně se na širé moře vypraví až 16. listopadu z amerického Miami.

https://www.youtube.com/watch?v=dKxpj-PqKa8

CzechCrunch Jobs