Fish on Wheels…tak trochu jiný gadget, který zkouší štěstí na Kickstarteru

Michal PtáčekMichal Ptáček

IMG_4914
0Zobrazit komentáře

O nejrůznější gadgety a technologické vychytávky není rozhodně na Kickstarteru nouze. Jen málokterý ale vzbudí takový rozruch, jako aktuální výtvor s názvem Fish on Wheels od dvoučlenného holandského studia Diip. Jedná se totiž o robotické a na elektronické open source platformě Arduino postavené akvárium, které díky integrované kameře a algoritmům sleduje pozici rybky v něm umístěné. Na základě konkrétní pozice se pak akvárium dokáže pohybovat libovolně všemi směry po místnosti.

Prototyp přístroje původně vznikl v únoru tohoto roku pouze pro potřeby otestování technologií počítačového vidění. Po obrovském zájmu ze strany médií a zájemců, kteří si gadget okamžitě chtěli koupit, se na něm ale tvůrci rozhodli pořádně zapracovat, technologii vylepšili, aby nyní vyzkoušeli štěstí přímo v kampani na Kickstarteru.

V té se jim zatím během necelých 3 dnů podařilo vybrat už 4 704 euro, s tím, že finálním cílem je získat částku 40 000 euro. Kampaň, která končí za 26 dní, si můžete prohlédnout zde.

photo-main

Fish on Wheels

kickstarter_3

Jednotlivé součásti gadgetu

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym