Samořiditelná auta od Applu jsou blíže, než si myslíme

Michal PtáčekMichal Ptáček

apple
0Zobrazit komentáře

O tom, zda jsou samořiditelná auta skutečně budoucností dopravy, se dá zatím polemizovat, ovšem největší technologičtí giganti včetně Googlu a Applu, tomuto konceptu věří a postupně začínají vynakládat stále větší finanční prostředky na jeho vývoj.

Apple chce testovat v reálném provozu

I proto nyní Apple udělal další krok k tomu, aby mohl brzy své samořídící auto, které už nějaký čas v tichosti vyvíjí, uvést do reálného provozu.

bubble

Přečtěte si takéŠéf populárního webu Čilichili.cz míří do digitální agentury Bubble Lukáše KořínkaŠéf populárního webu Čilichili.cz míří do digitální agentury Bubble Lukáše Kořínka

Na povrch totiž díky deníku Guardian vyplynulo, že zástupci společnosti se podle všeho minulý měsíc sešli s úředníky z kalifornského úřadu pro motorová vozidla, aby probrali potřebné náležitosti a regulace týkající se právě samořiditelných aut. Toto setkání a následné povolení, je totiž potřebné k tomu, aby mohl Apple samořiditelné vozy testovat na veřejných silnicích.

Pro zajímavost, mezi společnosti, které toto povolení už mají patří: Volkswagen, Mercedes Benz, Google, Delphi Automotive, Tesla Motors, Bosch, Nissan, Cruise Automation, BMW a Honda.

Tesla vs Apple

Že to jinak Apple s vývojem samořiditelných aut myslí vážně, už je dnes víceméně jasná věc. Ostatně nahrává tomu jednak informace, že společnost na vývoj prototypu vyčlenila už stovky svých zaměstnanců a jednak nedávné veřejné prohlášení CEO Tesla Motors, Elona Muska, který prozradil, že Apple se k sobě snažil nalákat hned několik jeho inženýrů, kterým nabídl vyšší plat a různé bonusy.

apple
Apple koncept
ROBOCAR-master675
Samořiditelná auta testuje i Google

foto: Aristomenis Tsirbas/Freelancer