Tenhle startup s hodnotou přes 60 milionů dolarů ukazuje veřejně veškeré finance

pablobuffer
0Zobrazit komentáře

Není moc firem, které by transparentně a ještě k tomu pravidelně vycházelo na povrch se všemi čísly, které se týkají jejich financí, zákazníků a zaměstnanců – především proto, aby si v prvních letech fungování neudělaly pořádnou ostudu nebo něco neprozradily konkurenci. Tomu jde ale naproti Buffer, startup, který slouží pro plánování příspěvků na sociálních sítích a jejich analýze.

Je to už několik let, co spustil blog s názvem Buffer Open, kam se daří pravidelně publikovat platy jednotlivých zaměstnanců, včetně vedení, detailní informace o investicích, podmínkách pro zaměstnance nebo dokonce obrat a zisk v reálném čase. Zároveň je to jen jeden z mála startupů, který nechává plně na zaměstnancích, kde přesně a v jakém prostředí budou pracovat.

shift2

Přečtěte si takéS touhle debetní platební kartou můžete kdekoliv na světě platit v bitcoinechS touhle debetní platební kartou můžete kdekoliv na světě platit v bitcoinech

Vůbec celý proces najímání lidí a komunikace je postavený v Bufferu jinak – nejde jim o CV, nejde jim o desítky let zkušeností, ale hlavně o osobnost, kterou do týmu přibírají, a její hodnoty a budoucí přínos. K výpočtu platu byla dokonce publikována určitá formule, podle které si můžete předem spočítat, kolik peněz lze zhruba na jaké pozici očekávat.

Poslouží oficiální kalkulátor, který zohledňuje mimo zvolené pozice i úroveň zkušeností, lokalitu, počet vyživovaných členů v domácnosti nebo míru jistoty – to znamená, že můžete mít buď nižší plat a dostat equity nebo vyšší plat a mít přibližně o 500-1500 dolarů měsíčně navíc. Pro firmu to má tu výhodu, že dostane skvělý poměr mezi zaměstnanci s akciemi a bez nich, což diverzifikuje podíl vydaných akcií směrem k nim. Běžně se totiž po odpracování nějaké doby dává equity všem.

Z této neomezené studnice informací se můžete dozvědět během několika hodin pročítání tolik informací, které by vás třeba při vedení vlastního startupu ani nenapadly. Buffer před zhruba 3 týdny ohlásil aktualizovaná čísla – momentálně má 1,19 milionů uživatelů, z nichž 30,6 tisíc je jich aktivních denně a celkově generují 2,34 milionů dolarů ročně.

Kompletní informace o jednotlivých zaměstnancích, jejich platech, počtu a hodnotě akcií apod. lze dále najít zde nebo zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym