S touhle debetní platební kartou můžete kdekoliv na světě platit v bitcoinech

shift2
0Zobrazit komentáře

Bitcoiny byly kdysi měnou, která sloužila díky své anonymitě, především k obchodům na nelegálních tržištích šifrované alternativě klasického internetu s názvem Tor. Jenže jakmile začaly jejich výhody vyplývat na povrch, získaly svojí oblibu i v reálném světě, kde jejich cena raketově vystřelila nahoru a pokrytí plateb bitcoiny se masivně rozšířilo.

Jenže prakticky všude se dá platit pouze prostřednictvím tzv. bitcoinové peněženky, která je většinou propojená s mobilní aplikací, přes kterou se procesuje platba. Tomu je konec. Jedna z největších peněženek a tržišť s názvem Coinbase spouští na americkém trhu vlastní platební karty, kterými lze platit jako běžnou debetkou.

bitstock

Přečtěte si takéČeská bitcoinová burza BitStock hlásí obrat 20 milionů KčČeská bitcoinová burza BitStock hlásí obrat 20 milionů Kč

SHIFT, jak se jmenuje platební karta, funguje velmi jednoduše – po propojení s vaším účtem na Coinbase, který je mimochodem od tohoto roku dostupný i pro ČR, se služba aktivuje a karta je vám zaslána poštou, jako ze standardní banky. Kartu lze pak využít na kterémkoliv místě, které podporuje platby VISA, těch je po světě na 38 milionů.

Jediným poplatkem ze začátku je 10 dolarů, které slouží jak k autorizaci adresy a aktivaci karty, tak k pojištění, které by mělo uživatele chránit proti zneužití. Karta pak nemá žádný roční poplatek a zároveň nabítí bezplatné domácí platby (v rámci USA). V zahraničí zaplatíte 3% poplatek z transakce a za výběr z bankomatu pak přibližně 63 Kč, tedy 2,5 dolaru.

Foto: Shift

Diskuze (0)

Novinka

Anonym