ArcaBoard: revoluční levitující prkno je tady!

Michal PtáčekMichal Ptáček

hover-3
0Zobrazit komentáře

Je tomu nějaký čas, co japonská automobila Lexus představila unikátní, s automobily ne zrovna související projekt v podobě levitujícího hoverboardu, který způsobil poprask mezi technologickými nadšenci po celém světě. Tento „skateboard“ je totiž schopen se na principu magnetické levitace vznášet nad zemí a to díky zabudovaným kryostatům, které jsou tvořeny supervodivým materiálem ponořeným v kapalném dusíku při -197 °C.

danny

Přečtěte si takéČeská značka Danny P. míří do oficiálního amerického obchodu AppluČeská značka Danny P. míří do oficiálního amerického obchodu Applu

Tahle super vychytávka má však jeden háček. Aby hoverboard od Lexusu fungoval tak jak má, je nutné jej používat ve speciálně upraveném skateparku, jehož povrch je osazen magnety.

Tento fakt zřejmě nevyhovoval tvůrcům projektu ArcaBoard, který rovněž vytvořili levitující „prkno“ ovšem s jedním velmi podstatným rozdílem. To jejich totiž díky 36 elektrickým větrákům (celkem 272 koňských sil) zvládá vznášení na jakémkoliv povrchu, jak ostatně ukazuje oficiální video. Dalším výhodou je pak zabudovaná stabilizace, která údajně z ArcaBoardu dělá naprosto jednoduchý a bezpečný stroj pro ovládání.

Pokud máte dostatek peněz a nevadí vám poněkud komické vizuální zpracování, Arcaboard si můžete předobjednat už teď za cenu 19,900 dolarů, v přepočtu tedy zhruba 489 tisíc Kč.

hover-3
hover-4
hover-3
hover-2