Jeden z tvůrců Androidu má v plánu vybudovat nového výrobce smartphonů

Michal BenatzkyMichal Benatzky

Giant Google Android statue with puppy and cupcake

This giant version of the Android mobile phone platform mascot sits outside a Google office building. „Cupcake“ is the code name of the latest Android software release, and it showed up when Cupcake was released. The puppy is an off-the-shelf piece by Finnish designer Eero Aarnio.

0Zobrazit komentáře

Softwarový inženýr Andy Rubin, jehož jméno je spjato zejména s nejrozšířenější mobilní platformou světa, by v tomto stále se rozvíjejícím oboru mohl ještě udělat pořádný průvan. Jeden z tvůrců Androidu má totiž podle informací v plánu založit startup zaměřený na vývoj a výrobu smartphonů. Člověk, který ví o Androidu více, než kdokoliv jiný, nyní může své znalosti využít při budování zcela nové mobilní platformy.

Andy Rubin je se společností Google spjat nejen na poli mobilních telefonů, působil zde totiž delší dobu také v divizi Google Robotics a loni pak počítačový gigant opustil úplně. Podle Business Insider shání v současné době Rubin nejen peníze, ale také zkušené pracovníky. Financování projektu by měl „otci“ Androidu nejspíš zajistit jeho vlastní investiční fond Playground Ventures, který údajně disponuje kapitálem ve výši 300 milionů dolarů.

aircall

Přečtěte si takéS touhle službou si založíte za pár minut číslo pro telefonní podporu ve 40 zemíchS touhle službou si založíte za pár minut číslo pro telefonní podporu ve 40 zemích

Proto tedy není jisté, jestli se Rubin pustí do riskantní výstavby vlastní společnosti nebo prostřednictvím svého fondu ovládne některého z menších hráčů na trhu. Ať už se tento ambiciózní inženýr rozhodne pro jakoukoliv možnost, díky svým značným znalostem konkurence a většímu zapojení umělé inteligence má podle mnohých expertů reálnou šanci uspět.

625508_446048725473711_1778307502_n

Andy Rubin / Facebook.com

foto: toasty/Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym