Nike představil samozavazovací boty z Návratu do budoucnosti, které půjdou do výroby

Michal BenatzkyMichal Benatzky

meet-the-nike-hyperadapt-10
0Zobrazit komentáře

Loňský podzim si fanoušci filmů po celém světě připomněli velmi kuriózní výročí. Nejen, že uběhlo 30 let od premiéry prvního dílu kultovního filmu Návrat do budoucnosti, přesně 21. října 2015 také nastal den, do kterého Marty McFly přiletěl z minulosti. Toto výročí nemohlo uniknout ani oděvnímu obrovi Nike, jehož samozavazovací boty si v třicet let starých představách o budoucnosti zahrály podstatnou roli. Nike se tak rozhodl, že tyto boty uvede do reálné produkce.

S ročním zpožděním oproti filmové představě tak Nike ve středu opravdu představil baterií poháněné boty, které se dokážou samy zavázat, informuje Tech Insider. Celý princip funguje docela jednoduše. Pokud senzor zaznamená, že jste šlápli na její dno, bota automaticky utáhne tkaničky, přičemž těsnost utažení lze samozřejmě regulovat. V další generaci bot se ale počítá s tím, že senzory zvládnou upravovat tkaničky samy a za pochodu.

msqrd

Přečtěte si takéFacebook se nevzdává a chce konkurovat Snapchatu nákupem startupu na editaci videíFacebook se nevzdává a chce konkurovat Snapchatu nákupem startupu na editaci videí

Na botách „budoucnosti“ údajně inovátoři pracovali několik let. Výsledný produkt ale vypadá jinak, než jak jsme mohli vidět ve filmu. Jeden prototyp bot shodných s těmi, které se objevily v Návratu do budoucnosti však už na podzim dostal hlavní hrdina filmu Michael J. Cox. Dlouho očekávané boty by se do prodeje měly dostat během léta – cena však zatím bohužel prozrazena nebyla.

the-shoes-have-been-years-in-the-making
the-laces-can-be-adjusted-on-the-fly

Foto: Nike