Podívejte se na video z prvního reálného testu hyperloopu, který vymyslel Elon Musk

hyperloopone
0Zobrazit komentáře

Před několika dny jsme psali o tom, že další ze startupů, který se chystá zúčastnit finálního výběru pro dodavatele speciálních kapslí pro přepravu lidí rychlostí až 1200 kilometrů za hodinu na dráze hyperloopu, získal na svůj další rozvoj přes 1,4 milionů korun. Nyní přišla ale nečekaná novinka od startupu Hyperloop One, který neváhal a na dráhu rovnou poslal první reálný koncept.

Předvčerejškem tak otestoval nový způsob přepravy na krátké dráze, speciálně vystavěné v poušti severně od Las Vegas v Nevadě. Kapsle, nebo spíše prozatimní kovová konstrukce bez jasného designu, o délce přibližně 3 metrů, projela během 2 sekund krátkým úsekem trati a poté narazila do písku. Celou událost sledoval mimo jiné i starosta Las Vegas, stejně jako investoři a experti na dopravu – tedy přesně ti lidé, kteří mohou pomoci projekt posunout kupředu rychleji.

tesla-1

Přečtěte si takéPodívejte se, jak autopilot v Tesle zachránil svého majitele před nehodou s náklaďákemPodívejte se, jak autopilot v Tesle zachránil svého majitele před nehodou s náklaďákem

Všichni se ovšem shodli na tom, že i když testování konceptu, který poprvé přinesl podnikatel Elon Musk pod hlavičkou své vesmírné firmy SpaceX, probíhá v Americe – první dráha se pravděpodobně objeví mimo ní. Spekuluje se totiž také o tom, že by první stavba mohla proběhnout mezi Bratislavou a Vídní s dopravou mezi oběma body do 8 minut.

Zároveň si je potřeba uvědomit, že nemohlo prvotní zařízení na krátké trati dosáhnout maximální rychlosti – šlo spíše o důkaz, že startup opravdu něco vytváří. Po prvotních testech a po dostavění delší tratě, která by mohla vyrůst i kousek od centra SpaceX v Los Angeles, prý bude schopen Hyperloop One dosáhnout rychlosti minimálně 562 kilometrů za hodinu, informuje TheVerge.

Slack vydává po vzoru Facebooku vlastní tlačítko pro přihlášení do online služeb

slack-platform2
0Zobrazit komentáře

Momentálně nejrychleji rostoucí komunikační platforma, převážně pro startupy a obecně větší či menší firmy, Slack, kterou využívá na 2,7 milionů aktivních uživatelů denně, nedávno vypustila vlastní tržiště rozšíření, které lze přímo přes Slack Marketplace integrovat do firemního Slacku, a zároveň fond, který vybere ty nejnadějnější a nabídne jim kus z 80 milionů dolarů, které si startup připravil pro urychlení a usnadnění jejich vývoje.

A že to s integrací s dalšími aplikacemi myslí Slack vážně, naznačuje fakt, že je od nynějška možné experimentovat se speciálním tlačítkem „Sign in with Slack„, které podobně jako u služeb jako Facebook, Twitter nebo LinkedIn, umí čerpat data ze Slacku směrem do vybrané aplikace a tím uživatele registrovat nebo jednorázově přenést jeho data k využití nástrojů třetích stran.

instagram1

Přečtěte si také10letý hacker objevil závažnou chybu v Instagramu. Ten mu vyplatil 10 tisíc dolarů10letý hacker objevil závažnou chybu v Instagramu. Ten mu vyplatil 10 tisíc dolarů

Je to tak další usnadnění, které se vedení rozhodlo promovat u svých partnerů a uživatelů. Už v minulosti začal Slack nabízet přihlášení bez nutnosti zadávání hesla, pouze zasláním speciálního kódu v e-mailu. Momentálně je pak možné využít nový způsob registrace/přihlášení ve službách jako Quip, Smooz, Slackline nebo Figma.

smooz

Teď ale teprve přijde to nejzajímavější

I když jsou nové možnosti bezpochyby skvělým posunem kupředu – jen u nich to nekončí. Díky přímočařejšímu propojení aplikace třetí strany a Slacku je možné přímo v aplikaci Slacku využívat i nejrůznější předklíčované zkratky, na které jste z integrovaných služeb zvyklí. To znamená, že pokud přímo ve Slacku dokáží uživatelé využít některé funkce, které využívají jinde, zůstanou v něm déle a potencionálně už původní aplikaci samostatně ani nevyužijí.

To je pro společnost, která roste neuvěřitelným tempem, a která se vyšvihla do miliardových valuací nejrychleji ze všech startupů za poslední roky, klíčovou otázkou.

slack-main