Tyto chytré hodinky s vlastním operačním systémem vybraly za 2 dny 9 milionů korun

Michal BenatzkyMichal Benatzky

ticwear
0Zobrazit komentáře

O společnosti Mobvoi jste pravděpodobně nikdy neslyšeli. Právě tato čínská firma ale pomohla Googlu v nejlidnatější zemi světa prorazit s konceptem Android Wear. Konkrétně Mobvoi Googlu pomohl obejít některé v Číně zakázané služby. Nyní však doposud neznámá firma zkouší štěstí se svým vlastním výrobkem, kterým chce mimo domácí trh zásobovat také zbytek světa.

Tím by měly být hodinky s názvem Ticwatch 2,  jejichž design věrně napodobuje běžné hodinky a které se mohou díky dotykovému čidlu na straně pochlubit také jednoduchým ovládáním. Hodinky navíc reagují na pohyb zápěstí – například pro přijmutí hovoru tak tím pádem stačí pouze dvakrát za sebou otočit zápěstím. Kromě toho disponují také měřičem srdečního tepu a GPS modulem.

dollarshaveclub

Přečtěte si takéGigant Unilever si za miliardu dolarů kupuje startup na zasílání žiletek, Dollar Shave ClubGigant Unilever si za miliardu dolarů kupuje startup na zasílání žiletek, Dollar Shave Club

Mobvoi vytvořilo pro hodinky vlastní operační systém Ticwear 4.0, který však kvůli zachování podpory aplikací třetích stran spolupracuje i se systémem Android Wear a základními aplikacemi iOS. To uživatelům umožní ovládání hlasem, propojení s Google Fit a nebo napojení bluetooth sluchátek.

tic

Za pouhé dva dny dokázali tvůrci na Kickstarteru vybrat od více než 1900 přispěvatelů na 371 tisíc dolarů (9,11 milionů korun). V rámci kampaně jsou Ticwatch k dispozici za 139 dolarů, v přepočtu tedy zhruba 3416 korun, s tím, že nejlevnější kusy se prodávaly za 99 dolarů a jejich cena výprodejem rychle stoupá. Očekávaná maloobchodní cena však bude činit dvojnásobek.