Tapito: česká appka, která umožňuje pohodlné čtení těch nejlepších zpráv na jednom místě

Jiří SvobodaJiří Svoboda

tapito-1
0Zobrazit komentáře

Přestože čtení zpráv na mobilních zařízeních je denním chlebem většiny z nás, jejich konzumace z různých webů je časově náročná. Klasické RSS feedy má sice přístupné většina velkých webů, ale tato zastaralá technologie není zrovna uživatelsky přívětivá. Možné řešení tohoto problému nabízí česká aplikace Tapito.

Základní princip se neliší od zmíněných RSS kanálů, avšak Tapito obsahuje několik zásadních technologických vylepšení, které posunují čtení zpráv na příjemněnější úroveň. V první řadě se specializuje na český internet, ze kterého denně nasbírá 6000 příspěvků z jedenácti set různých webů, magazínů, blogů i youtuberských kanálů. Ty jsou následně přiřazeny na zásadě klíčových slov a dalších aspektů do 22 kategorií a 80 podkategorií. Zásadní funkcí je také možnost přenesení zpráv i na zamykací obrazovku, která se díky tomu mění, jak se píše na oficiálním webu, na „místo s informační hodnotou a důrazem na ten nejlepší vizuální zážitek“

gamee-on-the-go

Přečtěte si takéČeská platforma Gamee se stává hlavním dodavatelem her pro chatovací appku TelegramČeská platforma Gamee se stává hlavním dodavatelem her pro chatovací appku Telegram

Na deseti tisících aktivních uživatelů pak je, aby si vybraly své zdroje a oblíbené kategorie. Podle toho, co daný uživatel čte, dokáže nová verze Tapita 2.0 postupem času i efektivně doporučovat nejrelevantnější obsah. Právě tento mechanismus poslouží k dalšímu rozvoji aplikace.

„Pokud více médií píše o stejném tématu, zobrazí se jen ten článek, který je úspěšnější co do počtu sdílení, komentářů a lajků. Ostatní články poté nabídne až pod textem článku v sekci ,Napsali o tom také’,“ říká Tomáš Malíř, zakladatel a CEO projektu.

tapito-3

Trojnásobek uživatelů do konce roku

Dalším krokem ve vývoji Tapita, které začalo fungovat už na začátku minulého roku, bude zvýšení počtu aktivních uživatelů na ambiciózní trojnásobek  a to sice za pouhé dva měsíce, tedy do konce kalendářního roku. K těmto číslům by měl výrazně pomoct partner – investiční fond BOLT od O2, který zajistil mimo jiné i to, že Tapito bude od začátku listopadu nativně instalován do androidových smartphonů prodaných koncernem O2.

tapito-4

S třiceti tisíci uživateli začne aplikace nabízet i reklamu. Sázka padla klasickou displejovou inzerci, ale chystají se i formáty úzce provázané se samotnými články. Vývojáři se nebojí ani umístění inzerátu přímo na zamykací obrazovku telefonu.

Souběžná mezinárodní expanze

Společně s tím podle všeho chystá TapMedia, jehož je Tapito hlavním produktem, i svou angažovanost na zahraničních trzích. V plánu je vytvoření plnohodnotné anglické verze i jiných jazykových mutací. Již nyní funguje na Slovensku, kde pokrývá všechny důležité slovenské servery. Nutno podotknout, že v zahraničí by se tento ryze český produkt mohl setkat s tvrdou konkurencí, například v podobě hojně využívaného Feedly.

V těchto dnech se navíc Tapito mezi dalšími čtyřmi stovkami prezentujících představuje na lisabonském Web Summitu.

tap

tomas_malir_tapito

Tomáš Malíř, zakladatel a CEO Tapito

Blíží se Týden podnikání, kde se objeví hvězdy z firem jako Kiwi.com, Credo Ventures nebo GoodAI

Filip HouskaFilip Houska

Z minulého ročníku

0Zobrazit komentáře

Týden podnikání, každoroční konference věnovaná podpoře podnikání, na které se podílí přes 160 zemí světa v čele s řadou významných osobností, se již počtvrté odehraje v Česku. Zájemci se mohou těšit na inspirativní workshopy a množství výrazných jmen nejen českého, ale i světového byznysu. Akce, která čítá přes stovku akcí, bude probíhat od 14. do 20. listopadu na různých místech České republiky.

Hlavním bodem celého týdne však bude celodenní summit, který se uskuteční 15. listopadu v Praze. Mimo odborné veletrhy, workshopy a široký doprovodný program zde vystoupí například COO české umělé inteligence GoodAI, Olga Afanasjeva, CEO Avastu, Vince Steckler, nebo Daniel Zelkind, zakladatel a CEO izraelského startupu Zeek , na kterém se podílel i Uri Levine, zakladatel startupu Waze.

waltr2_2

Přečtěte si takéS touto aplikací se při nahrávání souborů do vašeho iPhonu odstřihnete od iTunes a kabelůS touto aplikací se při nahrávání souborů do vašeho iPhonu odstřihnete od iTunes a kabelů

Mezi patrony se letos řadí velká jména českého byznysu. Nebude chybět Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO vyhledávače letenek Kiwi.com, Andrej Kiska, partner investiční skupiny Credo Ventures, Zbyněk Frolík, zakladatel a CEO světového výrobce zdravotnických lůžek LINET Group SE anebo Tomáš Varcop, CEO innogy Energie.

tydenpodnikani_1

weekly-071325-mvp-x

Přečtěte si takéObráběč v NASA, Baťa v sukních a jak v cizině platit výhodnějiBaťa v sukních z Vysočiny, návod na výhodnější placení v cizině a český obráběč v NASA

K celé události, kde je náš magazín CzechCrunch mediálním partnerem, se vyjádřil Lukáš Sedláček, výkonný ředitel instituce ELAI (Europen Leadership & Academic Institute), která letošní ročník Týdne podnikání hostí.

„V ELAI jsme velice rádi, že se zájemci během historicky čtvrtého ročníku Týdne podnikání mohou těšit na více jak 100 událostí, které jsou pro ně přichystány ve spolupráci s partnerskými organizacemi po celé ČR. Je to téměř dvojnásobný nárůst programu oproti loňskému roku,“ říká.

Vstup na hlavní summit je zdarma, ovšem bez možnosti se do celého dění blíže zapojit. Placený vstup, se kterým je možné absolvovat hned několik workshopů se jmény jako Petr Mára, Petr Ludwig a Yemi A.D. nebo startupovou soutěž, se pohybuje od 2499 korun (silver) do 4499 korun (gold). Více informací je k dispozici na oficiálních stránkách Týdne podnikání.