Tým vývojářů z českého Shipita, prodaného za stovky milionů, přechází za Řežábem do Goodbaby

Zakladatel Shipito John Vanhara

0Zobrazit komentáře

Když v minulém roce John Vanhara, známý český podnikatel na americkém trhu, oznámil prodej své zásilkové společnosti Shipito, která měla hlavní vývojářský tým v Česku, přišlo to jako rána z nebe, kterou čekal málokdo. Firma, kterou podle všeho prodal minimálně za vyšší stovky milionů korun, tak během posledního roku prošla mnoha zásadními změnami pod novým vedením.

Mezi těmi bylo zároveň přesunutí kompletního vývoje z Česka do Utahu, což mělo za důsledek ukrojení celé české divize. Tým osmi vývojářů tak začal pokukovat po startupu nebo větší firmě, ke které by se společně připojil. A po relativně krátkém hledání našel svůj cíl – putuje totiž do české pobočky čínské společnosti Goodbaby, do které se na pozici CEO pro digitální technologie připojil Jan Řežáb, zakladatel Socialbakers.

macbookair

Přečtěte si takéAlza v Česku spouští službu, která nabízí MacBook za měsíční paušál s pravidelnou výměnouAlza v Česku spouští službu, která nabízí MacBook za měsíční paušál s pravidelnou výměnou

Nově vzniklý tým by měl mít na starosti tajné projekty uvnitř české pobočky Goodbaby, která sídlí v prostorách pražského Karlína, konkrétně v části nevyužitých kanceláří vývojářské firmy STRV. K tomu všemu dodává Jan Řežáb slovy:

„Jsme rádi, že takový super sehraný tým je teď součástí naší skupiny – v Praze děláme na tajných projektech pro Goodbaby skupinu a v polovině příštího roku přijdeme s něčím velkým. Tenhle tým byl klíčovým krokem k tomu nastartovat Pražský Goodbaby Tech Hub.“