Díky této aplikaci můžete „realtime“ sledovat pohyb žraloků v oceánech

Michal PtáčekMichal Ptáček

shark-1
0Zobrazit komentáře

Snad každý při vstupu do moře či oceánu alespoň jednou zapřemýšlel nad tím, jak daleko od něj se asi nachází nejbližší žralok, zejména pak některý z pro člověka nebezpečných druhů jakými jsou například žralok bílý nebo tygří.

Některé věci je ve výsledku možná lepší nevědět, niméně díky vědcům a tvůrcům projektu OCEARCH, je teď možné alespoň na část těchto otázek si odpovědět. Aplikace OCEARCH Global Shark Tracker vám totiž umožní na mapě sledovat pohyb označkovaných žraloků v oceánu, zjistit jejich pohlaví, datum označkování, lokalitu, délku, váhu a podobně.

queens (6)

Přečtěte si takéQueens: původně ostravský obchod s teniskami chystá milionové investice a rozšíření za hraniceQueens: původně ostravský obchod s teniskami chystá milionové investice a rozšíření za hranice

A to dokonce realtime, jelikož v momentě kdy se ploutev žraloka objeví nad hladinou oceánu, vyšle sledovací zařízení signál do satelitu a poslední známá poloha se aktualizuje.

Někteří ze sledovaných žraloků jsou pak dokonce tak populární, že mají vlastní Twitter účet, tak jako v případě této samice žraloka bílého (33 tisíc sledujících), která je podle všeho prvním takto sledovaným žralokem, který přeplaval Atlantský oceán.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym