Uber už je v Brně

redakceredakce

0Zobrazit komentáře

A je to tady. Alternativní taxi platforma Uber, která po celém světě propojuje řidiče s cestujícími, rožšiřuje své pole působnosti na českém trhu a míří do Brna. To se tak po Praze, kam společnost vstoupila v roce 2014 a kde eviduje okolo 1 100 partnerských řidičů, stává druhým českým městem v jejím repertoáru.

Ve druhém největším českém městě pak konkrétně bude Uber nabízet svoji levnější službu uberPOP, nabízející přepravu ve vozech jako čtyřdveřový sedan typu Škoda Fabia a podobně, s tím, že cena uberPOP bude v Brně stejná jako v Praze.

tel

Přečtěte si takéJe Izrael opravdu druhé Silicon Valley?Je Izrael opravdu druhé Silicon Valley?

Bude se tedy skládat ze základního jízdného ve výši 25 Kč, ceny za kilometr ve výši 9,90 Kč a ceny za minutu jízdy ve výši 3 Kč. Minimální jízdné je pak 55 Kč.

Česká republika je pro Uber jedním z nejdůležitějších trhů ve střední a východní Evropě. Od našeho příchodu do Prahy před dvěma lety vidíme neustálý růst zájmu jak ze strany cestujících, tak partnerských řidičů. V Česku chceme pokračovat v našich investicích a zlepšovat dopravu ve městech,” komentuje působení společnosti Tomáš Peťovský, generální ředitel Uberu pro Česko a Slovensko, a dodává: „Brno bylo pro naši další expanzi jasnou volbou. Moravská metropole má z našeho pohledu velký potenciál. Jen za poslední tři měsíce jsme v Brně zaznamenali téměř 10 tisíc otevření naší aplikace, ačkoliv jsme zde ještě nepůsobili. To jen potvrzuje, že Brno je místem, kde jsou lidé velmi otevřeni inovacím a moderním produktům a Uber přesně takový typ služby je,“ dodává Tomáš Peťovský.

Uber je jinak v Brně aktivní od dnešního dne a podobně jako v Praze bude o zákazníky soupeřit především s konkurenčním Liftagem a klasickými taxi službami.

uber-2

Brněnský tým Uberu

Diskuze (0)

Novinka

Anonym