Lerneo: nový český projekt, který nabízí kvalitní online kurzy od známých osobností

trestik

Pro mnoho lidí má čím dál menší váhu vzdělávání ve školách, začínají se totiž častěji zaměřovat na praxi a různé alternativní metody, které je dovedou k cíli nejen rychleji, ale dokážou je lépe připravit na specifickou práci. Ať už jde o programátory, designery, fotografy, novináře nebo třeba kuchaře či producenty hudby.

Existuje totiž nespočet serverů, na kterých se lze krok po kroku učit základy, přejít v praxi a poté postupně pilovat dovednosti – pro někoho jsou ovšem takové zdroje často nejasné, nezáživné nebo nekvalitní, co se zpracování týče, což samozřejmě může spoustu uživatelů odradit. V Česku tak vzniká nový projekt Lerneo z rukou René Hradeckého, vlastníka skupiny Bonafide.

kol

Přečtěte si takéEshop s potravinami Kolonial.cz testuje ovládání hlasemEshop s potravinami Kolonial.cz testuje ovládání hlasem

Lerneo chce nabízet kvalitní několikahodinové videokurzy, rozdělené do několika lekcí, kterými postupně provází známé osobnosti z různých oborů. To hlavní, čím se bude server odlišovat, je kvalita výsledných kurzů, které by měly vždy být profesionálně natočeny a zprodukovány do dostatečně zajímavé formy pro uživatele.

lerneo

Z natáčení kurzu s Milošem Škorpilem

Každý z takových kurzů má pak jednorázový zpoplatněný vstup v řádu stovek korun, zpravidla pak kolem hranice 500 korun, což uživatelům zaručí časově neomezený přístup k videím a textovým poznámkám ke každé lekci. Lerneo má momentálně v nabídce kurzy fotografa Tomáše Třeštíka a běžce Miloše Škorpila, do konce roku pak plánuje spustit další.

Inspirace v zahraničí

Někomu možná koncept projektu přijde trochu povědomý, tvůrci se totiž inspirovali v americkém serveru MasterClass, který získal na investicích již přes 50 milionů dolarů, má tým více než 50 lidí a za sebou výuková videa celebrit jako Gordon Ramsay, Hans Zimmer, Serena Williams nebo Kevin Spacey.